Skarb ukryty w opisywanym grobowcu, to jedna z najłatwiejszych nagród do zdobycia w tego typu lokacjach. Grobowiec charakteryzuje się prostą i mało skomplikowaną zagadką środowiskową.

Największą trudnością w dotarciu do skarbu mogą być piranie, pływające w wodzie, która otacza główny budynek. Ich omijanie jest konieczne. Gdy tylko te krwiożercze ryby dostrzegą Larę, szybko do niej podpłyną i zaatakują. Główna bohaterka nie ma innej możliwości obrony niż ucieczka.

Grobowiec (1) znajduje się w południowej części San Juan, na południowy wschód od obozu: Zawalona wieża (2). Gdy dojdziesz do niewielkiego jeziora (3), wpłyń do kanału (4). Miniesz charakterystyczne głowy wymalowane żółtą farbą.

164

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Grobowiec wyzwań: Spragnieni bogowie

Nagroda: Strzał Sipa (potężne strzały zadają więcej obrażeń opancerzonym wrogom)

Wąskim przejściem dotrzesz do kolejnego zbiornika wodnego. Zanurz się i dopłyń do groty. Uważaj na rybę, która może cię zaatakować, gdy się do niej zbliżysz. Stań obok płaskorzeźby i wystrzel strzałę w belkę (5), by zniszczyć barykadę - co sprawi, że poziom wody spadnie.

165

Po lewej stronie, w czaszce, znajduje się przejście do kolejnego pomieszczenia. Gdy dotrzesz do jego końca, Lara zjedzie w dół i wpadnie do zbiornika z wodą. Zanurz się i przepłyń przez wąskie przejście (uważaj na piranie). Odetnij linę, do której przymocowana jest tratwa, po czym wejdź na nią i wskocz na skałę.

Po schodach dotrzesz do obozu Niecka zalewowa. Wejdź do szczeblach na górę. Dotrzesz do groty z zagadką.

Zagadka z tratwami i obniżeniem poziomu wody

Skarb znajduje się w obiekcie położonym w centralnym punkcie jaskini. Aby się tam dostać, będziesz potrzebował tratw, po których wejdziesz do niedostępnej części tej lokacji. W wodzie pływają piranie. Musisz na niej uważać. Najlepiej unikać ich, pływając wzdłuż bocznych murów.

166

Pierwsza tratwa (6) przymocowana jest do dna. Odetnij linę (7), by ją uwolnić z mocowań. Druga tratwa (8) znajduje się pod budynkiem, po lewej stronie. Również przetnij linę, aby ją wyswobodzić. Następnie wejdź na nią i wskocz na mur.

Obejdź zbiornik wodny, przejdź obok młyńskiego koła i przesuń dźwignię (9) zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tak żeby woda wlewała się do wiadra (10). Poziom wody w zbiorniku obniży się.

168

Wskocz na drewniany podest obok koła młyńskiego. Przymocuj linę z belki do okrągłego elementu (11). Wróć do dźwigni (9) i przesuń ją w lewo. Poczekaj, aż brama (12) podniesie się i skieruj strumień wody w prawo (tak żeby woda wlewała się do zbiornika, omijając i koło młyńskie, i wiadro). W ten sposób unikniesz zerwania liny.

167

Teraz będziesz mógł wpłynąć do środka. Wskocz do wody i popłyń w kierunku otwartej bramy (12). Wespnij się na górę i aktywuj płaskorzeźbę, by zdobyć skarb (umiejętność Strzał Sipa).

Obok płaskorzeźby znajduje się lina. Zjedź po niej. Idź cały czas skalnym korytarzem. Dotrzesz do zbiornika wodnego. Stamtąd trafisz już do wyjścia.

Reklama

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Redakcja Eurogamer.pl

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Więcej artykułów od Marcin Dolata

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.

Anthem - rozwój javelina: sprzęt, moduły, stymulanty

Wszystko o doświadczeniu oraz przedmiotach, które wpływają ogólną moc javelina.

Najnowsze

Anthem - rozwój javelina: sprzęt, moduły, stymulanty

Wszystko o doświadczeniu oraz przedmiotach, które wpływają ogólną moc javelina.

Anthem - tryby gry: misje, fortyfikacje, gra swobodna

Rodzaje ekspedycji i aktywności, które wykonujemy w Anthem.

Reklama