Ubisoft opublikował nowy materiał poświęcony Assassin's Creed Odyssey. W nagraniu twórcy gry opowiadają o starożytnej Grecji, gdzie osadzono akcję tegorocznej odsłony cyklu o zabójcach w kapturach.

W filmie pokazano między innymi ujęcia różnych krajobrazów antycznego państwa. Deweloperzy podkreślają, że w trakcie rozgrywki gracze trafią do rozmaitych regionów - natkną się zarówno na ośnieżone szczyty, jak i doliny.

Grecja w 85 procentach składa się z terenów górzystych, co pozwoliło autorom na eksperymenty z mgłami nadającymi specyficznego klimatu. Postarano się też, by kraj był nasycony kolorami, ponieważ ojczyzna demokracji większości osób kojarzy się właśnie z jasnymi barwami.

Akcję produkcji osadzono podczas wojny peloponeskiej, więc każde z odwiedzanych miast-państw opowie się po jednej ze stron konfliktu - Aten lub Sparty. Gracze swoimi działaniami wpłyną na równowagę sił w danym rejonie.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki