Assassin's Creed Odyssey z dynamiczną pogodą. Kassandra postacią kanoniczną

Nowe informacje.

Dyrektor kreatywny Assassin's Creed Odyssey - Jonathan Dumont - wziął udział w zorganizowanej na Twitterze i forum Reddit sesji pytań i odpowiedzi, ujawniając szereg nowych szczegółów na temat gry.

W produkcji pojawi się znany z poprzednich części system dynamicznie zmieniającej się pogody. Deweloper obiecuje, że żeglując po wirtualnych wodach gracze natkną się na sztorm, w trakcie którego sterowanie okrętem stanie się dużym wyzwaniem (dzięki, DualShockers).

Na początku zabawy wybierzemy jedną z dwóch postaci, ale tylko Kassandra jest postacią kanoniczną. Oficjalną historię bohaterki przedstawi powstająca powieść oparta na najnowszej odsłonie cyklu z zabójcami w kapturach.

Podstawowym orężem podopiecznych jest włócznia Leonidasa, która w rzeczywistości jest fragmentem Edenu. Dyrektor kreatywny zaznacza jednak, że znajdziemy więcej artefaktów pozostawionych przez Pierwszą Cywilizację.

Podczas rozgrywki ogłuszonych wrogów wyślemy do załogi statku. Okazuje się, że zrekrutowanych towarzyszy wykorzystamy nie tylko morskiej żegluce, ale i walce na suchym lądzie - w razie potrzeby pomogą w walce z przeciwnikami.

Nie zabraknie wątku współczesnego, w którym ponownie pokierujemy Laylą - dziewczyną znaną z Origins. Dumont obiecuje, że podejmowane wybory pozwolą odblokować dodatkowe treści w opowieści toczącej się w XXI wieku.

Warto zaznaczyć, że do pudełkowego wydania powstającej produkcji twórcy dołączą okładkę z podwójną grafiką. Oba obrazki przedstawią wybranego bohatera tytułu - Alexiosa oraz Kassandrę.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października na PC, PS4 i Xbox One. Akcję gry osadzono w starożytnej Grecji, a więc przed wydarzeniami zaprezentowanymi w ubiegłorocznej odsłonie cyklu o podtytule Origins.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami