W cyfrowym sklepie PlayStation Store pojawił się opis zapowiedzianego niedawno Assassin's Creed Odyssey. Zawarte w tekście informacje potwierdzają, że gra zaoferuje możliwość podejmowania decyzji.

Udostępniona przez Sony karta katalogowa zachęca przede wszystkim do śledzenia konferencji Ubisoftu - odbędzie się o godzinie 22:00 w poniedziałek, 11 czerwca - podczas której firma pokaże projekt. Ujawnia jednak także kilka detali na temat produkcji (dzięki, Wccftech).

„Przejmij kontrolę nad swoim przeznaczeniem i napisz własną epicką odyseję, próbując zostać legendarnym spartańskim bohaterem. Przeżyj niesamowite przygody w świecie, w którym każdy wybór ma znaczenie” - czytamy.

„Odrzucony przez rodzinę, musisz przekształcić się ze wzgardzanego najemnika w legendarnego spartańskiego herosa, by odkryć prawdę o swojej przeszłości” - dodano.

01
Fragment karty katalogowej Assassin's Creed Odyssey z PS Store

Najbardziej interesujący jest fragment stwierdzający, że „każdy wybór ma znaczenie”. To oznacza, że - zgodnie z nieoficjalnymi informacjami - w toku zabawy gracze podejmą decyzje wpływające na dalszy przebieg fabuły.

Warto zwrócić uwagę, że w wątku współczesnym Assassin's Creed Origins można było natknąć się na wzmiankę o Animusie pozwalającym dokonywać zmian w przeszłości. Niewykluczone, że właśnie z tej wersji sprzętu skorzystamy w kolejnej części cyklu.

Akcja nowej odsłony toczy się najprawdopodobniej w starożytnej Grecji. Niepotwierdzone doniesienia sugerują, że głównym bohaterem jest syn lub córka Leonidasa - słynnego króla Spartan, walczącego w Termopilach.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki