Nieoficjalny prequel Fallout: New Vegas w fazie beta

Modyfikację można już ukończyć.

Fallout: New California to modyfikacja, która przedstawia historię rozgrywającą się przed wydarzeniami z New Vegas. Projekt wszedł właśnie w fazę testów beta. Twórcy opisali na oficjalnej stronie stan prac nad modem.

Po raz pierwszy o projekcie usłyszeliśmy w 2013 roku - wtedy jeszcze modyfikacja znana była jako Project Brazil. Nazwę jednak zmieniono, a po dziewięciu latach prac produkcję można już ukończyć (dzięki, PC Gamer).

„Po tak długim czasie, produkcja nie tylko jest grywalna od początku, aż do napisów końcowych bez większych utrudnień, ale jest również stabilna i w końcu zaczyna przypominać gotowy produkt” - wyjaśnia Brandan Lee, szef projektu, w oświadczeniu. „Wciąż są tam błędy i wady, ale zbliżamy się do jakości, jakiej można wymagać od wydawanych gier” - dodaje.

fal
Dialogi zaoferują wiele opcji wypowiedzi

Twórcy po ukończeniu bazowej wersji mogli spojrzeć na modyfikację jako całość. To pozwoliło im znaleźć poważne błędy - jak sami tłumaczą, New California boryka się aktualnie z problemem zmniejszającego się w pewnych momentach tempa, które nie służy poczuciu przygody. Ponadto, słabsze komputery nie są w stanie wyświetlać płynnego obrazu.

Zespół ModDB wspomina także o pracy włożonej w tworzenie rozmów. Do projektu nagrano ponad 14 tysięcy linii dialogowych. Dla porównania, Fallout: New Vegas oferował 65 tysięcy wersów, co w czasie premiery gry stanowiło rekord. „Nasze dialogi to jedna czwarta wysokobudżetowej produkcji. New California jest gigantyczne” - piszą twórcy.

W nagraniach uczestniczyło ponad 40 aktorów, którzy użyczyli głosu 60 postaciom w świecie gry. Ponadto, tytuł zaoferuje co najmniej 11 zakończeń, a twórcy obiecują szereg wyborów, które tworzą skomplikowane rozgałęzienia fabularne.

fal2
Zwiedzimy nowe lokacje

„Pierwszy wybór, jakiego należy dokonać, właściwie dzieli znaczny fragment gry na pół. Gracze otrzymują dwie radykalnie różniące się od siebie perspektywy i inne dialogi” - tłumaczy Brandan Lee.

Fallout: New Vegas zadebiutował w 2010 roku na PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Produkcja otrzymała wysokie oceny i do dziś pozostaje ulubioną częścią wielu miłośników post-apokaliptycznej serii.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami