Skip to main content

Fani Fallout New Vegas nabierają nowych graczy. Polecają im iść do lokacji, w której czeka śmierć

„Najlepszy loot na start”.

Sukces serialu Fallout wywołał prawdziwy napływ graczy do gier z tego cyklu, a największe sukcesy święcą Fallout 4, Fallout 76 oraz nieco starszy Fallout New Vegas. Fani tego ostatniego tytułu postanowili nieco się zabawić kosztem nowych graczy i polecają im jak najszybciej udać się do lokacji, w której znajdą rzekomo świetny loot na start gry. W rzeczywistości czeka tam na nich jedynie śmierć.

Lokacja, o której mowa, to niesławny Kamieniołom Rozdroże, w oryginalnej wersji zwany Quarry Junction. Miejsce jest przepełnione różnymi rodzajami Szponów Śmierci, a więc jednymi z najgroźniejszych przeciwników w uniwersum. Można się tam wybrać dopiero po solidnym dozbrojeniu, ale na pewno nie na start przygody. Szpony Śmierci dosłownie rozrywają nowe postacie na strzępy, a w kamieniołomie aż się od nich roi. Prezentację nieprzyjazności tej lokacji możecie zobaczyć w poniższym filmie.

Zobacz na YouTube

Tymczasem część fanów maluje przed nowymi graczami obraz lokacji perfekcyjnej na pierwszą podróż. Taką, w której znajdziemy „najlepszy startowy zestaw wyposażenia” czy „ukryty skarb”. W opuszczonym kamieniołomie faktycznie można znaleźć Grubasa (ang. Fat Man), czyli ręczną wyrzutnię miniatomówek, ale zanim do niego dostrzemy, zainteresują się nami Szpony Śmierci, Matka Szponów Śmierci, Szpony Śmierci Alfa oraz Młode Szpony Śmierci.

„Wygląda na to, że Fallout znów staje się bardzo popularny, a dla wszystkich nowicjuszy serii, którzy zaczynają od New Vegas (dobry wybór) mam kilka wskazówek! Jest pewne miejsce zwane Kamieniołomem Rozdroże, gdzie powinieneś udać się jak najszybciej, aby zdobyć dobry sprzęt startowy!”. Jest nawet mapa, żeby nie było wątpliwości, jak tam trafić!

„Ci wszyscy nowi gracze odnajdujący skarb ukryty w Kamieniołomie Rozdroże - to wspaniałe”.

„Upewnijcie się, że pójdziecie do Kamieniołomu Rozdroże, by znaleźć najlepszy loot w grze”.

Żart jest oczywiście nieszkodliwy i może co najwyżej wywołać szok na twarzy ofiary. W najgorszym przypadku nauczy nowych graczy, że w tytułach od Bethesdy warto często zapisywać stan rozgrywki. Poniższy tweet potwierdza, że udaje się jednak nabrać żółtodziobów.

Zobacz też: Fallout 4 - Poradnik, Solucja

Read this next