Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zaginiony mod do Fallout New Vegas odnaleziony po siedmiu latach

Dodaje do gry popularnego niegdyś muzyka.

Społeczność fanów kultowego Fallout New Vegas przez lata stworzyła szereg wiekszych i skromniejszych oraz bardziej lub mniej poważnych modyfikacji. Jeden z takich żartobliwych modów - dodający do gry jako możliwego towarzysza Freda Dursta z zespołu Limp Bizkit - przez siedem lat uchodził za zaginiony, jednak niedawno jednemu z internautów udało się go odnaleźć.

Jak informuje serwis PC Gamer, przez długi czas jedynymi dowodami, że takie dzieło w ogóle istniało był pojedynczy wpis na Reddicie - w dziale z modami do Fallouta - oraz filmik nagrany przez autora modyfikacji. Niestety w pewnym momencie plik został najwyraźniej przypadkiem usunięty przez twórcę z serwisu Nexusmods i nie było możliwości ponownego wrzucenia go na stronę.

Jednak szczęśliwym zbiegiem okoliczności, internauta o pseudonimie UsagiCola odnalazł modyfikację na dysku swojego komputera i ponownie opublikował ją w sieci. „Nie jestem twórcą moda i nie mam z nim nic wspólnego. Po prostu miałem go na komputerze i pomogłem go zarchiwizować” - przekazał użytkownik we wpisie na platformie X (dawniej Twitter).

Sama modyfikacja jest stosunkowo niewielka i dodaje do gry prosty model postaci wzorowany na znanym niegdyś muzyku z wyciętymi fragmentami utworów jako głosów postaci. Po zainstalowaniu moda nowego NPC możemy spotkać w początkowym miasteczku Goodsprings i od razu zrekrutować go do naszej drużyny.

Gdyby ktoś chciałby wypróbować modyfikację samemu, to popularny streamer i YouTuber MickyD zamieścił modyfikację do pobrania na dysku Google Drive, skąd każdy zainteresowany może ją pobrać i zacząć przemierzać pustkowia wokół ruin Las Vegas wraz z nietypowym towarzyszem.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fallout: New Vegas

iOS, PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze