Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout: New Vegas - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik, opis przejścia, wszystkie misje, mapy i sekrety.

Witamy w poradniku i solucji do gry Fallout: New Vegas. Znajdziecie tutaj szereg porad i wskazówek dotyczących rozgrywki, jak również kompletny opis przejścia misji głównych, zadań pobocznych, z mapami i sekretami.

Nasz poradnik rozpoczynamy podstawowymi informacjami o grze - przydadzą się, by odpowiednio tworzyć i awansować postać. W części związanej z mechaniką gry przybliżamy szczegółowo system walki. Opis przejścia podzieliliśmy na trzy sekcje - wprowadzenie, misje poszczególnych frakcji oraz zakończenie.

W dalszej części solucji odnajdziesz spis i opis wszystkich zadań pobocznych - to ogromna liczba misji, które odnajdziesz w świecie Fallout: New Vegas. Z naszą pomocą nie przeoczysz żadnego dodatkowego zadania. Wreszcie na końcu poradnika znajduje się mapa świata, znajdźki oraz kody do gry.

Miłej zabawy!

Postać

W tej części poradnika zajmujemy się wszystkim, co związane z początkiem gry i tworzeniem postaci.

Mechanika gry

Poznajemy istotne elementy rozgrywki: system V.A.T.S., handel oraz crafting. Porównujemy też tryb zwykły z trybem Jestem hardkorem.

Towarzysze i zadania

Zobacz, jak i gdzie znaleźć towarzyszy przygody - z opisem i mapami do wszystkich zadań.

Opis przejścia - początek kampanii

Główny wątek fabularny składa się z kilkudziesięciu misji, w czasie których zdecydujemy o losie całego Mojave oraz przyczynimy się do zdobycia władzy przez któreś z walczących o nie stronnictw. Przedstawiamy opis wszystkich misji wraz z alternatywnymi rozwiązaniami.

Opis przejścia - frakcje

W trakcie przygody wypełniamy misje dla wybranych stronnictw, ale do pewnego momentu nie zamyka mu to dostępu do pozostałych zadań. Questy zlecane przez poszczególne stronnictwa mocno się zazębiają, ale nieraz też sobie przeczą - na określonym etapie fabuły cele poszczególnych przywódców zaczynają się wzajemnie wykluczać, co prowadzi do jednoznacznego opowiedzenia się po którejś ze stron. Frakcje do wyboru to: Legion Cezara, Pan House, Pan Tak, RNK.

Zadania Pana Tak (wolne Vegas):

Zadania Pana House'a:

Zadania Legionu:

Zadania RNK:

Opis przejścia - zakończenie

Ostatnie misje każdej z frakcji, prowadzące do zakończenia gry. W ich trakcie nie da się już rozwiązywać żadnych innych misji. Po podjęciu decyzji przez bohatera nie ma już odwrotu. Zadania kończące grę to: Veni, vidi, vici (Legion Cezara) Wszystko albo nic (Pan House), Żadnych Bogów, żadnych panów (Pan Tak) oraz Eureka! (RNK).

Zadania poboczne

New Vegas pełne jest dodatkowych misji. Odkryj je korzystając ze spisu alfabetycznego. Na kolejnych stronach odnajdziesz opis wszystkich zadań dodatkowych.

Mapa, bronie, znajdźki i kody

Skorzystaj z mapy świata, by poznać najważniejsze miejsca w świecie gry. Jeśli zaś jesteś już nieco znudzony, możesz wykorzystać kody, np. na nieśmiertelność.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze