Nad strzelanką The Division 2 pracuje łącznie ponad 1000 osób - wynika z informacji przekazanych serwisowi Game Reactor przez źródło zaznajomione z projektem Ubisoftu.

Kilka dni temu francuska korporacja ogłosiła, że tworzy drugą odsłonę hybrydy sieciowego shootera i MMO. Nie podano jednak żadnych szczegółów.

Informacje uzyskane przez Game Reactor sugerują jednak, że może to być jeden z największych projektów Ubisoftu, biorąc pod uwagę liczbę zaangażowanych pracowników.

di
Czy sequel zaoferuje udoskonaloną infrastrukturę sieciową?

Za grę odpowiada studio Massive Entertainment, jednak w pracach pomaga również szereg innych zespołów: Ubisoft Bucharest, Ubisoft Annecy, Ubisoft Shangai, Ubisoft Sofia, Ubisoft Reflections i Red Storm Entertainment. Łącznie nad grą pracuje więc 7 studiów.

Ubisoft nie skomentował doniesień o liczbie pracowników zajmujących się produkcją.

Do tej pory nie ukazały się żadne znaczące informacje o projekcie. Autorzy sequela obiecują wykorzystać doświadczenie zdobyte przy tworzeniu oryginału.

Twórcy zdradzili również, że mają do opowiedzenia jeszcze tyle historii w uniwersum The Division, że stworzenie kolejnej części wydaje się naturalne. Poza tym, silnik Snowdrop, który napędzał pierwowzór, posiada teraz większe możliwości.

Większą ilość szczegółów Ubisoft ujawni na tegorocznym E3. Targi odbędą się w dniach 12-14 czerwca, ale konferencja wydawcy zostanie zapewne zorganizowana dzień przed startem wydarzenia - 11 czerwca.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały