Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Division 2 zapowiedziane

Więcej informacji na targach E3.

Ubisoft ogłosił, że trwają prace nad The Division 2 - kontynuacją wydanej równo dwa lata temu sieciowej strzelanki.

Daty premiery nie ujawniono. Nieznane są także platformy docelowe, choć tytuł najprawdopodobniej ukaże się na PC, PS4 i Xbox One.

Za projekt odpowiadają twórcy pierwszej części ze studia Massive Entertainment. Deweloperów wspierają zespoły Redstorm, Reflections oraz ekipy z Annecy, Bukaresztu, Szanghaju i Sofii. Gra powstaje na zaktualizowanej wersji silnika Snowdrop.

Nadchodzi The Dvision 2

Nie ujawniono jednak zbyt wielu informacji na temat produkcji. Autorzy obiecują jedynie, że wykorzystają doświadczenie zgromadzone przy oryginale. Niewykluczone, że mają na myśli udoskonaloną i sprawiającą mniej problemów infrastrukturę sieciową.

W zorganizowanej transmisji internetowej poświęconej kontynuacji dyrektor kreatywny strzelanki - Julian Gerighty - wyjaśnił, że prace nad głównymi założeniami gry rozpoczęto miesiąc po premierze pierwowzoru.

- To nie było łatwe - mówi deweloper, odnosząc się do decyzji o przygotowaniu drugiej odsłony cyklu (dzięki, Kotaku).

- Istnieje tak wiele historii i doznań, które chcemy zbadać w uniwersum The Division i uznaliśmy, że najlepszym sposobem na to jest właśnie sequel - dodaje.

Większą ilość szczegółów Ubisoft ujawni na tegorocznym E3. Targi odbędą się w dniach 12-14 czerwca, ale konferencja wydawcy zostanie zapewne zorganizowana dzień przed startem wydarzenia - 11 czerwca.

Nie zrezygnowano jednak z dalszego rozwoju pierwowzoru. The Division otrzyma dwie aktualizacje - 1.8.1 i 1.8.2. Pierwsza ukaże się w kwietniu i wprowadzi wsparcie dla Xbox One X oraz misje Amherst's Apartment i Grand Central dostosowane do legendarnego poziomu trudności.

Kolejna ujrzy światło dzienne w czerwcu, implementując legendarne odmiany dwóch następnych zadań. Poza tym pojawi się kolejny rodzaj osiągnięć - Shield. Odblokowanie ich pozwoli zdobyć nagrody do wykorzystania w powstającej kontynuacji. Do tego nowe wydarzenia globalne.

Niedawno studio Massive Entertainment opublikowało ponad 20 ofert pracy, co mogło sugerować, że ekipa zajmuje się pełnoprawnym sequelem.

The Division to sieciowa strzelanka z elementami RPG. Gracze wcielają się w członków tajnej agencji, a ich zadaniem jest zapanowanie nad chaosem, który wybuchł po ataku bioterrorystycznym.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze