Elite Dangerous. Beta łatki z misjami drużynowymi startuje w tym miesiącu

Pierwszy patch z inicjatywy Beyond.

Studio Frontier Developments ujawniło, że 25 stycznia na PC rozpoczną się otwarte testy dużej aktualizacji kosmicznego Elite Dangerous.

Darmowa łatka jest pierwszą, która ukaże się w ramach ogłoszonej niedawno inicjatywy Beyond. Patch wprowadzi do gry szereg dodatkowych elementów rozbudowujących podstawowe mechanizmy rozgrywki.

01
Kosmiczna przygoda

Wśród najważniejszych są wykonywane zespołowo misje typu Skrzydło. Warto zaznaczyć, że nagrody za poszczególne zadania otrzymają wszyscy członkowie danej drużyny.

Zmian doczeka się także rynek informacji. Uczestnicy zabawy uzyskają dostęp do danych pochodzących z odwiedzonych wcześniej systemów, a szczegóły na temat galaktycznej ekonomii staną się bardziej przejrzyste.

W planach są również modyfikacje w mechanikach inżynierii (każdy budowany element będzie lepszy od posiadanego), sił porządkowych (lepsze reakcje na przestępstwa) czy w handlu. Do tego nowy statek dla posiadaczy rozszerzenia Horizons - potężny Chieftan.

Autorzy przygotowują także odświeżenie oprawy graficznej, z ładniejszymi bazami na planetach. Nie zabraknie też rozwoju rozpoczętych wcześniej wątków fabularnych.

Pełną listę nadchodzących zmian i nowości deweloperzy opublikują w dniu startu bety. Finalna wersja aktualizacji powinna zadebiutować do końca marca - nie tylko na PC, ale i PS4 oraz Xbox One.

Natomiast w czwartym kwartale bieżącego roku ukaże się kolejna duża łatka. Dokładne szczegóły nie są znane, choć Frontier Developments zapewnia, że szykuje nową organizację dla grup pilotów - eskadry. Całość wydaje się przypominać klany z innych gier sieciowych.

Do tego rozbudowanie systemu kosmicznego górnictwa, co powinno zamienić ten rodzaj aktywności w pełną karierę, z nowymi zagrożeniami, nagrodami i postępami.

Warto zaznaczyć, że między dużymi aktualizacjami pojawią się jeszcze dwie mniejsze, aczkolwiek detali nie ujawniono.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami