Skip to main content

Twórcy Elite Dangerous zapowiadają ogromne zmiany. „Galaktyka nie będzie już taka sama”

Ostatni rozdział historii zakończył się ogromnym zwrotem akcji.

Frontier Developments, twórcy Elite Dangerous zapowiadają ogromne zmiany w nadchodzącej aktualizacji. Ma to związek z trwającą w grze inwazją kosmitów.

Przypomnijmy, że trwająca w grze od dwóch lat historia inwazji obcych sił zakończyła się w tym miesiącu ogromnym zwrotem akcji. Okazało się, że próba zniszczenia statku kosmitów nie tylko nie sprawdziła się, ale najeźdźcy dodatkowo odpowiedzieli ogniem i roznieśli w pył ogromne kosmiczne działo.

Jak dowiedział się serwis PC Gamer od deweloperów, najnowsza aktualizacja o numerze 14 wprowadzi nowy rozdział historii, zatytułowany Aftermath, zapewniając graczom dostęp do wielu nowych wydarzeń i zadań.

W Aftermath zagrożenie ze strony Thargoidów nasila się do stopnia, jakiego gracze jeszcze nie widzieli. Myślę, że wszyscy spodziewali się złego obrotu spraw. Ale historia będzie wspinać się na coraz wyższe i wyższe poziomy i jesteśmy bardzo ciekawi, jak społeczność sobie z tym poradzi. Chyba można śmiało powiedzieć, że galaktyka nie będzie już taka sama” - przekazała Samantha Marsh ze studia Frontier Developments.

Przedstawicielka wyjaśniła również, że ważnym elementem gry jest opowiadanie historii przez eksplorację. Gracze znajdują strzępki informacji i wspólnie układają z nich większy obraz sytuacji. „Uwielbiamy dodawać małe zagadki, które gracze potem rozwiązują” - wyjaśnił główny projektant Luke Betterton.

Zobacz także