Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dodatek do Elite Dangerous podzieli społeczność gry

Przynajmniej na początku.

  • Dodatek Odyssey do Elite Dangerous będzie dostępny na osobnym serwerze
  • Sprawdzając nowości z rozszerzenia, użytkownicy nie zagrają z posiadaczami bazowego tytułu
  • Społeczność graczy zostanie połączona jesienią

Studio Frontier poinformowało, że nowy dodatek do Elite Dangerous początkowo będzie odseparowany od bazowego wydania tytułu.

Rozszerzenie Odyssey w momencie debiutu na PC zostanie udostępnione na osobnym serwerze. To oznacza, że chcąc zapoznać się z wprowadzanymi przez twórców nowościami, nie zagramy z użytkownikami, którzy posiadają tylko podstawową wersję gry.

Posiadacze dodatku oczywiście nadal zachowają możliwość wspólnej zabawy z nabywcami bazowej produkcji. Wówczas staną jednak przed koniecznością wybrania odrębnego trybu, wyłączającego wdrożone elementy rozgrywki.

Sytuacja ulegnie zmianie jesienią bieżącego roku, kiedy Odyssey trafi na konsole. Deweloperzy połączą wtedy serwery rozszerzenia i podstawowej wersji. Ponadto użytkownicy standardowej edycji gry otrzymają za darmo część nowości z DLC, w tym ulepszenia graficzne.

Dodatek do Elite Dangerous na PC zadebiutuje 19 maja. Najważniejszą nowością jest możliwość wysiadania ze statków na powierzchniach planet, w planach są również kolejne rodzaje misji i starcia między graczami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze