Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Elite Dangerous kończą rozwój wersji konsolowych

Anulowano konwersję dodatku Odyssey.

Studio Frontier Developments poinformowało, że nie zamierza wydawać nowych treści dla konsolowych wersji Elite Dangerous. Wstrzymano także prace nad konwersją dodatku Odyssey.

Kosmiczny symulator ma za sobą trudny okres, wywołany właśnie premierą wspomnianego rozszerzenia na PC. To miało stanowić „nowe otwarcie” dla miłośników produkcji, umożliwiając między innymi zwiedzanie planet na piechotę.

Zaraz po debiucie w maju okazało się jednak, że dodatek ukazał się w opłakanym stanie, a licznym błędom towarzyszyły problemy z działaniem serwerów. Dość powiedzieć, że oceny na Steamie są dzisiaj „W większości negatywne”.

Frontier odpowiedziało opóźnieniem wersji PlayStation i Xbox, by skupić się na wersji PC. Od tego czasu na komputerach osobistych wydano dziesięć większych aktualizacji, rozwiązujący wiele z problemów.

Plan polegał na tym, by po dotarciu do odpowiedniego poziomu jakości wydać właśnie porty, z czego teraz zrezygnowano. Konsole otrzymają w przyszłości tylko krytyczne aktualizacje, o ile takie będą potrzebne.

„Przed ostatnie miesiące zastanawialiśmy się nad najlepszym wyjściem i z ciężkim sercem zdecydowaliśmy się anulować dalszy rozwój na konsolach. Musimy mieć możliwość ruszenia do przodu z fabułą gry, co wymaga skupienia się na jednej wersji” - tłumaczy David Braben, szef studia.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze