Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elite Dangerous - kolejna duża aktualizacja wprowadzi gildie

Oraz rozszerzy eksplorację.

Frontier Developments ujawniło szczegóły na temat ostatniej dużej w tym roku aktualizacji do kosmicznego Elite Dangerous. Testy patcha rozpoczną się 30 października na PC, a finalna wersja ukaże się w późniejszym terminie, także na PS4 i Xbox One.

Twórcy wprowadzą między innymi eskadry, czyli odpowiednik gildii. Grupy otrzymają hierarchiczną strukturę, przydatną przy koordynowaniu działań podczas realizowania wyzwań. W planach jest opcja zarządzania frakcją nie tylko z poziomu gry, ale też przeglądarki.

Pojawi się także tryb analizy, który rozszerzy eksplorację. Dzięki funkcji, użytkownicy będą mogli dostroić skanery w taki sposób, by poszukiwały „gwiezdnych obiektów i innych zjawisk”, w tym źródeł sygnału o nieznanym pochodzeniu i stref wojny.

Ponadto deweloperzy przygotowują modyfikacje związane z mechaniką wydobywania surowców. Przykładowo z pomocą sond użytkownicy zlokalizują miejsca bogate w minerały i zasoby.

Nie zabraknie również bliżej niesprecyzowanych usprawnień w oprawie graficznej. Do tego udoskonalenia w symulacji oraz zmiany w wyglądzie interfejsu kokpitu statków kosmicznych.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze