Thrones of Britannia to pierwsza odsłona ujawnionego niedawno pod-cyklu Saga w ramach serii Total War.

Zgodnie z obietnicami twórców, otrzymujemy strategię w realiach historycznych, a deweloperzy skupiają się na stosunkowo niedużym - w skali całej serii - terenie działań.

Akcja rozpoczyna się w roku 878 n.e. w Brytanii. Winingowie, którzy jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej grabili angielskie terytoria, teraz są już osadnikami na wyspach. Motywem przewodnim będą starania różnych władców o zjednoczenie całej krainy pod jednym sztandarem.

Opis produktu na Steamie sugeruje, że dostępne rodzaje frakcji to „Anglosasi, celtyckie klany i wikingowie”.

Total War Saga: Thrones of Britannia zadebiutuje w 2018 roku. Miłośnicy historycznych odsłon Total War otrzymają też wcześniej - już 30 listopada - nowy dodatek do Rome 2, wprowadzający kolejne kampanie.

Choć nie ujawniono ceny gier Total War Saga, to twórcy zasugerowali, że zapłacimy za nie mniej niż za tradycyjne, duże tytuły, obejmujące kilkuset letnie konflikty.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały