Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gameplay z Total War Saga: Thrones of Britannia przedstawia frakcję Mercji

Angielskie królestwo.

Deweloperzy ze studia Creative Assembly kontynuują publikowanie materiałów poświęconych strategii Total War Saga: Thrones of Britannia. Najnowszy prezentuje rozgrywkę z udziałem frakcji Mercji.

Ugrupowanie, którego liderem jest monarcha Ceolwulf, reprezentuje królestwa Anglosasów. Stronnictwo dysponuje unikalnym bonusem zapewniającym dodatkowe 5 punktów morale w momencie, gdy na polu bitwy obecny jest żywy generał.

Armia kraju wyróżnia się dwoma silniejszymi jednostkami piechoty - ciężkozbrojnymi rycerzami wyposażonymi w miecz oraz żołnierzami posługującymi się włóczniami. Poza tym w późniejszych fazach zmagań „imponująco” radzi sobie kawaleria.

Gracze dowodzący Mercją staną przed koniecznością rozwiązywania problemów związanych z wydatkowaniem pieniędzy. Poddani oczekują, że majątek królestwa zostanie po równo rozdzielony między szlachtę, wojsko oraz lud.

Zobacz na YouTube

W minionych tygodniach Creative Assembly udostępniło nagrania skupiające się na innych frakcjach - niedawno mogliśmy zobaczyć rozgrywkę toczoną państwem Circenn. Jakiś czas temu twórcy pokazali też system polityki i intryg oraz zmiany wprowadzone do walki.

Akcja tytułu rozpoczyna się w 878 roku. Wikingowie, którzy jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej grabili angielskie terytoria, teraz są już osadnikami na wyspach. Motywem przewodnim będą starania różnych władców o zjednoczenie wysp pod jednym sztandarem.

W produkcji pojawi się łącznie sześć sześć tak zwanych „kultur”, w tym Wikingowie, Anglosasi oraz klany Gaelów. Każda obejmuje kilka zróżnicowanych stronnictw, wyróżniających się unikalnymi zdolnościami oraz jednostkami.

Total War Saga: Thrones of Britannia zadebiutuje 3 maja na PC. Gra jest pierwszą odsłoną podserii Total War. Cykl skupi się na krótszych okresach historycznych i obejmować tereny mniejsze niż Rome, Empire czy Medieval.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze