Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wideo z Total War Saga: Thrones of Britannia prezentuje system polityki i intryg

Rozwody, morderstwa i inne.

Creative Assembly opublikowało kolejny materiał wideo koncentrujący się na strategii Total War Saga: Thrones of Britannia. Film przedstawia system związany z polityką oraz spiskami w powstającej grze.

Mechanizm jest jedną z najważniejszych nowości wprowadzanych w produkcji. W specjalnej zakładce o wymownej nazwie Intrigue gracze mogą aranżować sojusze między rożnymi rodami, a także knuć i szykować zdrady przeciwko towarzyszom.

W filmie należało rozwiązać problem młodego generała, którego poziom lojalności wobec władcy był niski. Dostępnych było kilka różnych opcji - między innymi przekupstwo oraz zlecenie morderstwa. W tym ostatnim przypadku usunięto kłopotliwego dowódcę.

Spiski mogą jednak być znacznie zaawansowane. W trakcie rozgrywki gracze na przykład rozwiodą się z niewierną żoną, aby później dokonać zabójstwa kobiety. Twórcy podkreślają, że wszystkie podobne działania niosą za sobą poważne konsekwencje.

Zobacz na YouTube

Akcja tytułu rozpoczyna się w 878 roku. Wikingowie, którzy jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej grabili angielskie terytoria, teraz są już osadnikami na wyspach. Motywem przewodnim będą starania różnych władców o zjednoczenie wysp pod jednym sztandarem.

W produkcji pojawią się między innymi Wikingowie, Anglosasi, klany Gaelów, plemiona Walijczyków oraz Nortumbryjczycy. Każda frakcja wyróżni się unikalnymi dla siebie zdolnościami i jednostkami.

Total War Saga: Thrones of Britannia zadebiutuje 3 maja na PC. Gra jest pierwszą odsłoną podserii Total War. Cykl skupi się na krótszych okresach historycznych i obejmować tereny mniejsze niż Rome, Empire czy Medieval.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze