Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Total War Saga: Thrones of Britannia - premiera 3 maja

Drobne opóźnienie.

Total War Saga: Thrones of Britannia zadebiutuje 3 maja, a nie - jak zapowiadano wcześniej - 19 kwietnia. Nieznaczne opóźnienie jest spowodowane koniecznością wprowadzenia dodatkowych poprawek.

- Zbliżając się do premiery postanowiliśmy poświęcić więcej czasu i na tej ostatniej prostej wprowadzić zmiany, których nie zdążylibyśmy zaimplementować - poinformowali przedstawiciele Creative Assembly. - Nigdy nie jest łatwo opóźniać debiut gry, choćby dlatego, że fani muszą dłużej czekać. Wierzymy jednak, że nasz produkt będzie dzięki temu lepszy.

Deweloperzy chcą poświęcić dodatkowe tygodnie na dopracowanie sztucznej inteligencji podczas bitew, drobne zmiany w interfejsie i na poprawienie kilku elementów, które mają uczynić rozgrywkę wygodniejszą.

Zobacz na YouTube

Dostępna w grze mapa kampanii obejmuje cały teren Wielkiej Brytanii. Pod względem wielkości, mapa jest zbliżona do całego obszaru trybu Grand Campaign z Total War: Attila - chodzi oczywiście o skalę i liczbę prowincji, a nie zakres obejmowanych królestw i krain.

Akcja rozpoczyna się w 878 roku. Winingowie, którzy jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej grabili angielskie terytoria, teraz są już osadnikami na wyspach. Motywem przewodnim będą starania różnych władców o zjednoczenie wysp pod jednym sztandarem.

Deweloperzy przygotowują pewne zmiany związane z miastami. Mniejsze osady otrzymają tym razem zaledwie jedno lub dwa miejsca na budynki i nie będą otoczone nawet palisadą. Pozwoli to obrać taktykę, która skupi się właśnie na atakowaniu takich włości wroga. Zniszczenie farm mocno wpłynie bowiem na ekonomię przeciwnika.

Sami też będziemy musieli bronić mniejszych osad, w których często znajdą się cenne surowce - choćby rudy żelaza. Dbanie o mniejsze dzielnice prowincji ma zapobiec „bunkrowaniu” armii w głównych miastach i czekaniu na oponenta.

Thrones of Britannia to pierwsza odsłona podserii Total War Saga. Cykl ten ma skupiać się na krótszych okresach historycznych i obejmować tereny mniejsze niż Rome, Empire czy Medieval.

Read this next