Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Materiał z Total War Saga: Thrones of Britannia prezentuje zmiany w walce

Tarcze, kawaleria, ciosy krytyczne i inne.

Creative Assembly opublikowało nowy materiał poświęcony Total War Saga: Thrones of Britannia. W nagraniu twórcy gry omawiają pięć największych zmian wprowadzonych w systemie walki.

Pierwszą z nowości jest skupienie się na starciach z wykorzystaniem tarcz. Taktyka polegająca na używaniu wspomnianego wyposażenia pozwoliła pokonać Alfredowi armię Wikingów w bitwie pod Eddington - od tego momentu zyskała na popularności wśród dowódców.

W celu odtworzenia stylu walki, deweloperzy zmniejszyli dystans pomiędzy poszczególnymi żołnierzami z danego oddziału, by tworzyli ciasne bloki. Poza tym konnica atakująca tego typu jednostki wyhamuje przed wojskowymi, wytracając impet.

Kolejna zmiana dotknie kawalerii. W potyczkach dwóch grup jeźdźców zwiększono odległość między poszczególnymi wierzchowcami, by rumaki mogły przedzierać się przez luki w szeregach rywala. Projektanci tłumaczą, że dzięki temu starcia staną się bardziej realistyczne.

Zobacz na YouTube

Następna modyfikacja związana jest z ciosami krytycznymi. Creative Assembly zapewnia, że w powstającej produkcji ataki wręcz oraz dystansowe będą mogły zadać dziesięciokrotnie większe obrażenia niż zazwyczaj.

Nowości doczekają się tryby zachowania danych jednostek. Gracze otrzymają możliwość ustawienia różnych działań podejmowanych przez podwładnych - przykładowo nakażą wojskowym obrać postawę obronną lub uciekać przed wrogiem.

Twórcy przygotowują także 16 pól bitew osadzonych na terenie osad. Mapy projektowane są w taki sposób, by żołnierze mogli swobodniej manewrować pomiędzy zabudowaniami. Podkreślono też, że wolne przestrzenie są większe niż w poprzednich częściach, co pozwoli dowodzić obszerniejszymi oddziałami.

Akcja rozpoczyna się w 878 roku. Winingowie, którzy jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej grabili angielskie terytoria, teraz są już osadnikami na wyspach. Motywem przewodnim będą starania różnych władców o zjednoczenie wysp pod jednym sztandarem.

W produkcji pojawią się między innymi Wikingowie, Anglosasi, klany Gaelów, plemiona Walijczyków oraz Nortumbryjczycy. Każda frakcja wyróżni się unikalnymi dla siebie zdolnościami i jednostkami.

Total War Saga: Thrones of Britannia zadebiutuje 3 maja na PC. Gra jest pierwszą odsłoną podserii Total War. Cykl skupi się na krótszych okresach historycznych i obejmować tereny mniejsze niż Rome, Empire czy Medieval.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze