Pokémon Go - walki w Gymach i obrona, bonusy oraz nagrody

Kilka ciekawostek na temat starć w Gymach.

Jeśli chcesz aktywować walkę w Gymie rywala, musisz zbliżyć się do tego miejsca w prawdziwym świecie. Dotknij ikony Gyma, aby wejść z nim w interakcję, a następnie użyj przycisku walki.

Pamiętaj, że wiele osób czy nawet całe drużyny mogą znajdować się w tym samym momencie w jednym Gymie. Możesz także łączyć drużyny, przykładowo: należąc do zespołu Mystic, możesz współpracować z drużyną Instinct, aby wspólnie pokonać zespół Valor.

gym4

Mechanika rozgrywki w Pokémon Go nie jest przesadnie skomplikowana, a sama walka przy użyciu stworków bazuje tylko na kilku ruchach. Podczas bitwy warto pamiętać o kilku rzeczach:

  • Możesz przewidzieć zbliżający się atak zauważając żółty rozbłysk na ekranie. Spróbuj wówczas wykonać błyskawiczny unik. Jeśli jesteś skupiony i masz świetny refleks, jest możliwe, że przejmiesz nawet całego Gyma bez ponoszenia obrażeń. Oczywiście, nie jest to jednak takie proste.
  • Z racji tego, że Pokémony broniące są często sterowane przez sztuczną inteligencję i nie stosują uników czy zaawansowanych strategii, posiadają podwójny pasek życia. W ten sposób reguluje się poziom trudności walki. To również dobra wskazówka, aby umieszczać w swoim Gymie takie stworki, które mają tych punktów dużo, na przykład Snorlax, Lapras czy Vaporeon. Zwiększysz tym samym szansę na obronę Gyma.
  • Nie warto używać wszystkich ataków specjalnych. Czasami więcej obrażeń można zadać wykonując szybko błyskawiczne ataki, niż wystosowując średnio-ciężki, ale powolny atak.
  • Możesz zatrzymać walkę po każdym pokonanym Pokémonie, zamiast usilnie próbować pokonać wszystkie za jednym zamachem. To dobra taktyka, która pozwoli ci na wyleczenie swoich Pokémonów przy następnym starciu. W ten sposób bez większych problemów powinieneś przejąć Gyma nawet słabszymi stworkami.

Oprócz taktyk istotne są także dwa inne elementy. Pierwszy z nich to CP, czyli współczynnik bojowy Pokémona. Oczywiście, najlepiej jest, gdy jest możliwie największy, ale wychodź z założenia, że dobrym wynikiem jest, gdy ma 100 lub 200 punktów więcej od przeciwnika.

Ważne są też rodzaje ataków, gdzie - logicznie rzecz biorąc - ataki wodą skierowane przeciw ogniu zadadzą większe obrażenia. Dokładnie, działa wtedy specjalny mnożnik, dzięki któremu obrażenia wynoszą 1.4 razy więcej od standardowego ataku. Z kolei użytkowanie ataku tego samego typu sprawi, że otrzymamy mnożnik x1.2.

Bonusy obrońcy i nagrody oraz odznaki

Przewidziane są różnego typu nagrody w zależności od ukończonej aktywności. Mogą to być PokéCoinsy lub odznaki, o których pisaliśmy na tej stronie - Pokémon GO - brązowe, srebrne i złote odznaki. Podchodząc do tematu w skrócie - im więcej walczysz i dłużej utrzymujesz Gyma, tym więcej otrzymujesz odznak.

1
Karmienie stworka zwiększa twoje szanse na losowe nagrody.

Możesz także otrzymywać specjalne bonusy obrońcy - za umieszczenie Pokémona w Gymie będziesz otrzymywał 1 PokéCoina na 10 minut, przynajmniej do momentu, w którym nie zostanie pokonany i wróci do ciebie z zerową motywacją.

Istnieją jednak limity pozyskiwania monet, choć możemy polecić sposób na niemal pewny ich zarobek, przynajmniej przez godzinę - spróbuj tuż przed rozpoczęciem Raidu złapać jednego Pokémona, a w przypadku zwycięstwa i przejęcia Gymu umieść go w nim. Sprawi to, że Gym przez godzinę będzie nietykalny, gwarantując tym samym kilka pewnych monet.

Najlepszą nagrodą wciąż pozostaje jednak przekąska różnego typu. Dając jagodę Pokémonowi umieszczonemu w Gymie otrzymasz niewielki bonus do odznaki. Gdy stworek broni Gyma, możliwe jest także otrzymanie wówczas cukierka.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami