Pokémon Go - zmiany, różnice i nowości w Gymach

Jakie zmiany zawitały do Pokémon Go z letnią aktualizacją.

Gym w Pokémon Go to areny w postaci obracających się wieżyczek w świecie gry. Mogą one być przejęte przez kilkuosobowe drużyny. Aby móc być częścią takiej drużyny wystarczy posiadać piąty poziom trenera i dołączyć do takiego monumentu swojego Pokémona. Gdy wykonasz interakcję na jednym z Gymów, zostaniesz zaproszony do dołączenia do jednej z trzech drużyn - Instinct, Mystic lub Valor.

Różnice pomiędzy nimi są czysto kosmetyczne i najlepiej dołączyć do tej drużyny, w której grają nasi znajomi, co znacznie ułatwi rozgrywkę. Po dołączeniu do drużyny czeka cię kilka aktywności, w tym obrona Gymu przed innymi grupami, co pozwala zarabiać monety w grze.

Od momentu wprowadzenia tej nowości jednak sporo się pozmieniało. W zapomnienie odszedł między innymi system Prestige i limit dziesięciu Pokémonów. Pojawił się za to nowy system, Motivation (system Motywacji), kilka nowych przedmiotów, a także medali Gym.

Zmiany w Gymach Pokémon Go - nowe aspekty

Twórcy Pokémon Go w swojej najnowszej aktualizacji stawiali przede wszystkim na kooperację graczy, zachęcając do odwiedzin w neutralnych Gymach. Poniżej możesz znaleźć podsumowanie, z którego dowiesz się o wszystkich zmianach.

gym3
System Motywacji w akcji.
 • Od teraz w Gymach można zdobywać przedmioty, podobnie jak miało to miejsce w przypadku PokéStopów.
 • W Gymach możesz zdobywać specjalne odznaki, o których pisaliśmy więcej na tej stronie - Pokémon Go - brązowe, srebrne i złote odznaki.
 • Gymy nie posiadają już poziomów, tak samo jak współczynnika Prestige (prestiżu).
 • Każdy Gym ma tylko sześć gniazd na Pokémony.
 • Może być tu umieszczony tylko jeden stworek z danego gatunku.
 • System Motywacji (Motivation) zastępuje znany do tej pory Prestige.
 • Zmieniono sposób zarabiania i zbierania PokeCoinsów.
 • Wprowadzone zostały także nowe bitwy typu raid i walki z bossami, o których to trybach więcej piszemy na tej stronie - Pokémon Go - walki z bossami, Raid Battle: wymagany poziom, nagrody, jak walczyć.
 • Nowe przedmioty i nagrody, które będziesz zyskiwać między innymi za pokonywanie bossów, to rzadkie cukierki (Rare Candy), złote maliny (Golden Razz Berries) i maszyn TM (Technical Machines).

Co to jest Gym i jak działa po aktualizacji

Wraz z ostatnią aktualizacją Gymy (areny) w grze doświadczyły pewnych zmian. W zamyśle twórców zmiany mają pomóc zarówno doświadczonym graczom jak i tym, którzy dopiero pracują na swój sukces. Oto najważniejsze informacje w skrócie:

gym1
Zajęcie Gymu przez drużynę Mystic.
 • Nie uległa zmianie liczba możliwych do wykorzystania stworków obronnych - wciąż jest to tylko jeden na każdego trenera.
 • Możesz posiadać tylko jednego Pokémona danego typu, na przykład tylko jeden Snorlax. Sprowadza nas to do tego, że ważniejsza staje się kooperacja z innymi graczami w drużynie. Prowadzić to może do specyficznej sytuacji, w której nie będziesz mógł użyć stworka z najwyższego poziomu i z najlepszymi ruchami, bo wcześniej ktoś dodał Pokémona tego samego typu, nawet jeśli jest słabszy.
 • Walki z Pokémonami odbywają się w takiej kolejności, w jakiej zostały dodane do Gymu, a więc od najstarszego.
 • Jeśli Gym ma szary, a więc neutralny kolor, jest na dany moment niewykorzystany przez nikogo. Wystarczy dodać do niego Pokémona, aby przejąć ten Gym dla swojej drużyny. Jest to jednak rzadko spotykane, więc przywrócenie go do neutralnego stanu wiąże się zazwyczaj z koniecznością pokonania drużyny przeciwnika.
 • Aby sprawdzić zawartość danego Gyma nie musisz znajdować się w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Musisz się jednak przy nim znajdować, jeśli zamierzasz go zaatakować. Dlatego też właśnie nie ma sensu rozpoczynania zabawy, gdy jesteś w jakimś miejscu przejazdem. Po opuszczeniu terenu zostaniesz odłączony od rozgrywki.
 • Nie jest możliwe kolekcjonowanie nagród za pomocą urządzenia Pokémon Go Plus.
 • Istotną rolę odgrywa system Motywacji, o którym będziemy pisać na kolejnych stronach naszego poradnika.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami