Counter-Strike dodaje „Prime Matchmaking” jako eksperyment

Do walki ze „smurfami”?

Counter-Strike: Global Offensive doczekał się nowej aktualizacji, w ramach której wszyscy zainteresowani gracze mogą zapisać się do eksperymentu z „Prime Matchmaking”.

Uruchomienie opcji - obecnie w wersji beta - wiąże się z powiązaniem egzemplarza gry z numerem telefonu. W tej sposób wskazujemy, które z posiadanych kont ma być tym „głównym”, jeśli posiadamy ich więcej.

Valve zamierza następnie szukać partnerów do rozgrywki w zwyczajnym trybie turniejowym tylko wśród osób, które dołączyły do Prime Matchmaking.

Twórcy nie podają obecnie, jaki jest cel eksperymentu, ale można domyślać się, że chodzi o próbę ograniczenia plagi „smurfów”, czyli osób o wyższym poziomie umiejętności, zakładających nowe konta do grania z teoretycznie słabszymi użytkownikami.

Również oszuści mogą być mniej skłonni do łączenia swoich kont z numerem telefonu, więc nie dołączą do Prime Matchmaking, a co za tym idzie - nie będą brani pod uwagę podczas tworzenia rozgrywek tego typu.

Wszystko to brzmi optymistycznie, ale Valve musi najpierw zebrać odpowiednią liczbę zainteresowanych. Biorąc pod uwagę pulę aktywnych kont, nie powinno to być większym wyzwaniem.

Najnowsza aktualizacja wprowadza także szereg mniejszych zmian, wśród których najważniejsze jest chyba usunięcie mapy Inferno z aktywnej puli, na rzecz Nuke.

1

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (14)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami