Bloodborne, The Old Hunters - Bestia Żądna Krwi i Koszmarny Kościół

Poradnik do dodatku: Druga latarnia, droga do pierwszego bossa.

Korzystając z otwartego skrótu wróć na most i pokonaj znajdujących się tam przeciwników. W okolicy znajdują się Fiolki z krwią, Kule z żywego srebra i Krew Śmierci Rodu (8). Wróć do schodów i postaraj się wywabiać pojedyncze pająki do walki.

Ci przeciwnicy potrafią pluć trującym kwasem oraz mają niebezpieczne ataki rąk i głowy. Najlepszy sposób walki to atakowanie ich odwłoków. Umierający pająk wybucha, ale to nie przenosi żadnego negatywnego efektu na gracza. Niektóre pająki zostawią po sobie klejnot do ulepszenia broni.

Po zlikwidowaniu przeciwników skieruj się w lewą stronę, gdzie za przewróconą karetą znajduje się dalsza ścieżka. W tym miejscu znajdziesz również małego potworka, który ucieka, a potem znika. Jeżeli zdążysz go zabić to otrzymasz 2 Fragmenty Krwawego Kamienia.

001
Skorzystaj z tego przejścia, to dojdziesz do kolejnego łowcy i Bestii Żądnej Krwi

Powrót starego bossa

Idąc dalej rzeką krwi trafisz w jaskini na kolejnego groźnego łowcę, tym razem z karabinem maszynowym. Okoliczne skały wykorzystaj jako naturalną ochroną przed ostrzałem i atakuj w czasie przeładowania broni. Weź również pod uwagę, że ten przeciwnik może korzystać z Fiolek z krwią przy niskim stanie punktów życia. Po wygraniu walki otrzymujesz tętnienia krwi oraz Działko Gatlinga.

Wejdź w głąb jaskini, a spotkasz grupę słabszych wrogów oraz Bestię Żądną Krwi, czyli przeciwnika dobrze znanego z podstawowej wersji. Potwór ma dużo życia, ale walka nie jest liczona jak spotkanie z bossem lokacji. Staraj się trzymać z boku i unikać pazurów. Po pokonaniu bestii otrzymasz tętnienia krwi i klejnot do wzmocnienia broni.

W jaskini znajduje się kilka przedmiotów do zebrania: Bliźniacze Odłamki, Fragmenty Krwawego Kamienia oraz kolejna broń, a mianowicie: Ramię Amygdalskie.

Wróć do lampy i schodząc z mostu udaj się tym razem w prawą stronę. Pokonaj pająki pilnujące przedmiotu, a w zamian zdobędziesz Spodnie konstabla. Kieruj się nową ścieżką, a trafisz na psy, łowcę oraz dużą liczbę kruków. Z lewej strony za budynkiem znajdziesz Krew Śmierci Rodu (9).

Skorzystaj z drabiny, a dobrze wymierzony skok pozwoli wylądować na drewnianej belce poniżej i przejść na mur, gdzie znajdziesz Opończę konstabla. Zeskocz na dół.

002
Przedmiot leży po drugiej stronie przejścia, na dolnym murze

Skorzystaj ponownie z drabiny, po przejściu w lewo zobaczysz kolejny przedmiot. Zanim skoczysz na dół przygotuj się na zasadzkę. Ten łowca korzysta tylko z broni białej i stosuje szybkie uniki, ale przy odpowiednich atakach i leczeniu fiolkami nie powinien stanowić problemu. Po zabiciu wroga możesz otrzymać klejnot do ulepszenia broni oraz Plugastwo.

Możesz teraz podejść do przedmiotu, który zauważyłeś wcześniej, a jest to Bułat Tropiciela Bestii, czyli kolejna broń w ekwipunku.

003
Łowca czai się na skałach z prawej strony

Gigant z armatą

Ponownie skorzystaj z drabiny, ale tym razem wybierz ścieżkę na wprost. Przed tobą duży otwarty teren, ale zanim zejdziesz na dół przygotuj się na ciężką walkę. Na dole idzie olbrzym z armatą, a lewej strony czeka kolejny gigant z toporem.

Szybko dobiegnij do przeciwnika, by walczyć z dwoma wrogami jednocześnie. Trzymaj się blisko giganta, a unikniesz obrażeń od kul z armaty. Przeciwnik stosuje również atak mackami z głowy i wymachuje bronią, więc bądź przygotowany na szybki unik. Po wygranej walce podnieś 10 Kul z żywego srebra i zajmij się przeciwnikiem z toporem (otrzymasz za niego 6 Fiolek z krwią).

Zlokalizuj wąskie przejście, z którego wyszedł olbrzym z toporem, a znajdziesz pełny zestaw ubrań rzeźnika oraz miejsce przyzwania młodszego Madarasa. Aby dokonać tej czynności musisz mieć aktywną runę Nieczystość oraz posiadać w ekwipunku Dzwon Dawnego Tropiciela - przedmiot znajdziesz przed warsztatem w Śnie Tropiciela.

004
Tutaj możesz przyzwać pierwszego pomocnika do walki z bossem

Nowa lampa

Idź wzdłuż rzeki krwi aż dojdziesz do opuszczonej bramy i usłyszysz dziwne stukanie. Likwiduj tego wroga ilekroć będziesz w okolicy, to za każdym razem dostaniesz 5 Fiolek z krwią. Skorzystaj z przejścia po prawej stronie od bramy, to odblokujesz kolejną lampę - Koszmarny Kościół.

005
Lewa ścieżka prowadzi do bossa, a po prawej jest budynek z nową lampą

Zejdź na dół schodami obok lampy i zlikwiduj uciekającego stworka - w nagrodę otrzymasz 2 Fragmenty Krwawego Kamienia. Zanim wejdziesz na most zwróć uwagę na łowcę stojącego na górnej belce. Przed walką możesz skorzystać z pomocy Henrietty - jej znak przyzwania znajduje się tuż obok schodów prowadzących do lampy. Pamiętaj jednak, że korzystając z pomocy NPC za każdym razem tracisz 1 punkt Wglądu.

Gdy spróbujesz przejść w głąb lokacji łowca zeskoczy na dół i przystąpi do walki. Przeciwnik atakuje agresywnie i ma dużą ilość punktów życia. Postaraj się nie spaść na dół, ponieważ kruki będą skutecznie utrudniały dalszą walkę. Spróbuj wywabić przeciwnika w stronę przejścia do lampy - tutaj jest dużo miejsca na unik ciosu. Po walce powinieneś otrzymać Fiolki z krwią i Plugastwo.

006
Wróg spróbuje ataku z zaskoczenia, ale teraz możesz przygotować się na pojedynek

Przejdź mostem na drugą stronę i podnieś 2 Bliźniacze Odłamki Kamienia. Następnie zeskocz na dół, załatw kruki i podnieś Fiolki z krwią oraz Urny z olejem. Idź wzdłuż rzeki i skorzystaj z bocznego przejścia z lewej strony, gdy nagle spadnie przed tobą wróg w ślimaczej muszli. Gdy podejdziesz do ciała, on będzie już martwy.

Wejdź na podwyższenie, a uzyskasz dostęp do Wirującej Piły - tę broń widziałeś już wcześniej, ale dopiero teraz możesz ją podnieść. W tym miejscu możesz zeskoczysz z kamienia i skorzystać z drabiny, albo użyć Znaku odważnego tropiciela, który automatycznie przeniesie twoją postać do ostatniej aktywnej lampy.

Następnie: Bloodborne: The Old Hunters - Boss, Ludwig Przeklęty

Powrót do spisu treści: Bloodborne The Old Hunters - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po dodatku.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami