Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloodborne: The Old Hunters - Boss, Ludwig Przeklęty

Poradnik do dodatku: Walka z nowym bossem. Święty Miecz Księżycowego Blasku.

Opuść budynek z lampą Koszmarny Kościół i wejdź na ścieżkę za bramą. Przed tobą leży 6 Fiolek z krwią, a z prawej strony na wzniesieniu czeka wiedźma, ale nie stanowi dużego zagrożenia. Powoli zajdź ją od tyłu i uderz mocno.

Zejdź na dół, a po prawej stronie zobaczysz miejsce przyzwania Valtra - jeżeli wcześniej zdecydowałeś się zabić przywódcę Ligi, to ten pomocnik będzie już niedostępny.

Pamiętaj też, że znaki przyzwania znikną po zabiciu bossa. Jeżeli masz problem z pokonaniem któregoś z trudniejszych łowców, to teraz możesz skorzystać z pomocy 3 sojuszników.

Ludwig Przeklęty

Wybierz nowe przejście z lewej strony, a wkrótce wejdziesz do komnaty, gdzie rozpocznie się klimatyczna cutscenka, a przed tobą pojawi się pierwszy boss lokacji - Ludwig Przeklęty.

From Software to mistrzowie w tworzeniu paskudnych przeciwników

Pierwsza część walki przypomina starcie z Pastor Amelią. Przeciwnik jest agresywny i nie daje wytchnienia graczowi. Na początku boss wydaje się trudny do opanowania, ale po kilku podejściach gracz zaczyna rozpoznawać jego ataki.

Oprócz pazurów Ludwig stosuje również atak głową, skok do przodu lub do góry, cios do tyłu nogami, furię (3 groźne ataki w jednym miejscu) oraz splunięcie z ust. Trzymaj się blisko wroga, aby nie stosował kolejnego groźnego ataku - szarży.

Najlepsze miejsce do ataku to nogi potwora - staraj się ustawiać obok bossa, nie za nim. Przy odrobinie szczęścia Ludwig zostaje chwilowo oszołomiony. Gdy Ludwigowi zostanie około połowa punktów życia, rozpocznie się druga faza walki, w której przeciwnik zacznie korzystać z miecza.

W połowie walki Ludwig odnajdzie swojego zaginionego przyjaciela

Wymachując bronią boss będzie wysyłał w twoją stronę pociski. Zachowaj ostrożność również gdy miecz zostanie wbity w ziemię (eksplozja wokół broni) lub podniesiony do góry (silny promień zadający duże obrażenia). Staraj się trzymać blisko nóg przeciwnika, ale miej na uwadze, że boss potrafi wykonać kilka mocnych ciosów jeden za drugim.

Przy odpowiedniej walce i prawidłowym leczeniu Fiokami z krwią boss zostanie szybko pokonany. Jako nagrodę otrzymasz tętnienia krwi, nową runę - Wytyczna (wzmacnia potencjał szarży +20%) oraz osiągnięcie Ludwig, Święty Miecz. Po zabiciu Ludwiga przed schodami pojawi się głowa potwora, z którą możesz porozmawiać.

W takiej sytuacji powiedzenie „Nie trać głowy” nabiera nowego znaczenia

Jeżeli podejdziesz do głowy w zwykłym ubraniu, to usłyszysz majaki i jęki umierającego. Załóż na siebie dowolne ubranie kościelne i odpowiedz twierdząco na pytanie Ludwiga, to w nagrodę otrzymasz Święty Miecz Księżycowego Blasku. Możesz też po zabić Ludwiga bez wchodzenia w rozmowę i nowa broń pojawi się później przy jego martwej głowie.

Teraz możesz już spokojnie podnieść 3 Fiolki z krwią leżące za schodami i skorzystać z nowej lampy - Podziemny stos trupów.

Następnie: Bloodborne The Old Hunters - Szpital, winda, sale pacjentów

Powrót do spisu treści: Bloodborne The Old Hunters - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po dodatku.

O autorze

Michał Warwas

Contributor

Komentarze