Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gokarty z Bloodborne powrócą w maju - już bez nawiązań do gry FromSoftware

Do pobrania za darmo.

Zgodnie z obietnicą daną pod koniec stycznia, niezależna dewelopera Lilith Walther oficjalnie zapowiedziała grę Nightmare Kart. Tytuł zadebiutuje pod koniec maja na komputerach i będzie dostępny za darmo.

Tytuł pierwotnie pojawił się jako żartobliwa gra wyścigowa w uniwersum mrocznego Bloodborne, ale po reakcji Sony konieczne było usunięcie odniesień do gry FromSoftware. Jak możemy się dowiedzieć z opublikowanego wczoraj zwiastuna, tytuł pojawi się 31 maja tego roku na platformach Steam oraz Itch.io. W grze znajdziemy:

  • 20 zawodników
  • 16 map
  • Pełna kampania z bossami do pokonania
  • Tryb PvP
Zobacz na YouTube

Pomimo usunięcia „marki” Bloodborne, tytuł zachowa wszystkie cechy, o jakich informowano dwa lata temu. Przede wszystkim mowa tu o unikalnej oprawie audiowizualnej, stylizowanej na produkcje z pierwszego PlayStation - włącznie z charakterystycznym „drganiem” obiektów trójwymiarowych oraz mocno skompresowanym dźwiękiem.

Przypomnijmy, że wcześniejszym tytułem autorstwa Walther było BloodbornePSX, czyli, jak nazwa wskazuje, demake przedstawiający, jak exclusive PS4 mógłby wyglądać, gdyby pojawił się na rynku kilka generacji konsol wcześniej. Projekt - nieobejmujący całej gry, ale kilka początkowych obszarów - powstawał prawie 6 lat, z dłuższą przerwą w okolicach 2021 roku.

Niemniej fani oryginału od FromSoftware byli zachwyceni umiejętnościami deweloperki, doceniając wysiłek włożony w wierne „uproszczenie” elementów gry oraz wyraźne nawiązania do kultowego Nightmare Creatures od studia Calisto Entertainment. BloodbornePSX wciąż jest dostępne do pobrania z oficjalnej strony projektu w serwisie Itch.io.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Bloodborne

PS4

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze