Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FromSoftware cieszy się, że gracze czekają na remake Bloodborne

Iskra nadziei.

Remake (albo chociaż remaster) Bloodborne to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana odświeżona edycja gry w dziejach. Gracze wypatrują jakiejkolwiek informacji w tej sprawie i wygląda na to, że ją dostali. Jest iskierka nadziei, bo do tematu odniósł się szef FromSoftware, wspominając o korzyściach z przenoszenia lubianych tytułów na nowe generacje sprzętowe.

To tytuł, który jest nam bardzo bliski, tak samo jak naszym fanom” - powiedział Hidetaka Miyazaki w rozmowie z brytyjskim Eurogamerem, zapytany o szanse na remake Bloodborne. „Jestem bardzo szczęśliwy, widząc, że wciąż jest tak wielu pasjonatów tej gry”.

Ale czy remake skorzystałby na nowym sprzęcie na tyle, żeby nowe wydanie było uzasadnione? FromSoftware najwyraźniej lubi duże skoki technologiczne - przypomnijmy, że remake Demon's Souls, za które odpowiadało studio Bluepoint Games, był startowym tytułem na PS5, a oryginał ukazał się na PS3.

Myślę, że nowy sprzęt zdecydowanie jest częścią tego, co nadaje tym remake'om wartość” - powiedział Miyazaki. „Rzeczy, których nie można było osiągnąć na poprzednich generacjach sprzętu, sposoby, w jakie nie można było renderować określonych ekspresji - [nowy sprzęt - przyp. red.] czasami to umożliwia”.

Tylko modderom udaje się uruchomić Bloodborne w 60 FPS na PS5Zobacz na YouTube

Nie powiedziałbym jednak, że to wszystko” - ciągnie szef FromSoftware. „Z perspektywy użytkownika, nowoczesny sprzęt pozwala również większej liczbie graczy docenić wszystkie gry. Jest to więc banalny powód, ale jako gracz uważam, że dostępność jest ważna. Myślę, że może to być siła napędowa do przeniesienia starej gry na nową platformę”.

I choć Miyazaki nie określił planów japońskiego studia względem ewentualnego odświeżenia Bloodborne, stwierdził, że jest „bardzo szczęśliwy”, widząc tak wielu zagorzałych fanów wzywających do stworzenia remake'u gry. Jednocześnie przeprosił, że nie może powiedzieć nic więcej.

Być może to nadzieja przesłania zdrowy rozsądek, ale wydaje nam się, że między wierszami wypowiedzi Miyazakiego da się wyczytać chęć stworzenia remake'u - albo przekazania tego zadania w dobre ręce, jak w przypadku Demon's Souls i Bluepoint Games. Może PS5 jest zwyczajnie... za słabe na wizję FromSoftware? Może na PS6?

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Bloodborne

PS4

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze