Star Wars Battlefront bez wyszukiwarki serwerów na konsolach

AKTUALIZACJA: Także na PC.

Aktualizacja (03.08.2015): Electronic Arts potwierdziło oficjalnie, że również na PC Star Wars Battlefront nie zaoferuje przeglądarki serwerów, stawiając na nowy system tworzenia rozgrywek, „bazujący na umiejętnościach”.

Oryginalna wiadomość (02.08.2015): Przedstawiciel Electronic Arts potwierdził, że sieciowa strzelanka Star Wars Battlefront będzie pozbawiona wyszukiwarki serwerów - przynajmniej na konsolach.

Star Wars Battlefront
I find your lack of server browser disturbing

Twórcy stawiają na nowy system tworzenia rozgrywek, „bazujący na umiejętnościach”.

Wieści pochodzą z serwisu społecznościowego Reddit, gdzie menedżer do spraw społeczności o pseudonimie „Sledgehammer70” odpowiadał na pytanie dotyczące konsol. Jego stanowisko brzmi jednak definitywnie i najpewniej oznacza także brak przeglądarki serwerów na PC.

„Star Wars Battlefront nie zaoferuje przeglądarki serwerów, lecz skorzysta z nowego systemu tworzenia rozgrywek, bazującego na umiejętnościach" - napisał.

Jak można się domyślać, ogłoszenie zostało przyjęte raczej chłodno, zwłaszcza przez zwolenników komputerów osobistych, czekających na sprostowanie komunikatu.

Część osób oczekiwała, że Battlefront w kwestii tej zadziała podobnie do Battlefielda, dysponującego aplikacją Battlelog czy możliwością wynajmowania własnych serwerów i modyfikowania warunków potyczek.

Wygląda na to, że DICE i EA stawiają tym razem na nieco uproszczony system, który przemówi zapewne do szerszego grona odbiorców, ale może skutecznie wyeliminować prywatne mecze czy rozgrywki klanowe.

Wydawca i deweloperzy na każdym kroku podkreślają jednak odmienność Battlefronta, stawiającego na swobodę wyboru ekwipunku, pary zamiast drużyn, maksymalnie 40 graczy na serwerze czy brak kampanii i celowania przez przyrządy broni.

Gra ukaże się 20 listopada na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami