Kickstarter: zakończyła się zbiórka funduszy na The Bard's Tale 4

Ponad 1,5 mln dol. na koncie projektu.

Zbiórka funduszy na The Bard's Tale 4 na Kickstarterze dobiegła końca. Na koncie projektu jest obecnie ponad 1,5 mln dol. Minimalnym celem było 1,25 mln.

Twórcy podziękowali fanom, zapowiadając też, że pełne prace nad grą rozpoczną się dopiero za jakiś czas - większa część zespołu inXile zajmuje się jeszcze grą Torment: Tides of Numenera.

The Bard's Tale 4 jest następcą trylogii studia Interplay, która rozpoczęła życie w 1985 roku. Wcielamy się w śmiałków eksplorujących tajemnicze podziemia, obserwując akcję w perspektywie FPP - to typowy dungeon crawler, w stylu współczesnej serii Legend of Grimrock.

Plany na grę z czwórką w tytule obejmują powrót do korzeni oryginalnej trylogii. Nie zabraknie mrocznych korytarzy do zwiedzenia, usianych zagadkami logicznymi, wyzwaniami i potworami. Studio ma pełne prawa do licencji i może skorzystać z wszystkich oryginalnych elementów.

InXile na potrzeby The Bard's Tale przesiada się na silnik Unreal Engine 4. Do przygotowania części modeli zastosowano technikę fotogrametrii, bazującą na generowaniu modeli w oparciu o fotografie.

Gra ma ukazać się jesienią 2017 roku na PC.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami