Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: ruszyła zbiórka pieniędzy na The Bard's Tale 4

Potrzeba 1,25 mln dolarów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, studio inXile Entertainment rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na kolejny projekt - The Bard's Tale 4.

Prace dopiero startują - muszą wystarczyć grafiki koncepcyjne

Twórcy proszą o datki na poziomie 1,25 mln dolarów. Jednocześnie zainwestują identyczną sumę z własnych środków - w przypadku sukcesu.

Data rozpoczęcia zbiórki nie jest przypadkowa: dokładnie 30 lat temu na rynku zadebiutowała pierwsza odsłona oryginalnej, „kanonicznej” trylogii.

Co ciekawe, osoby decydujące się na wsparcie prac w pierwszych 24 godzinach otrzymają darmowy tytuł w ramach prezentu: Wasteland 2, Wiedźmina lub Wiedźmina 2.

Tytuł jest następcą wspomnianej trylogii studia Interplay, która rozpoczęła życie w 1985 roku. Wcielamy się w śmiałków eksplorujących tajemnicze podziemia, obserwując akcję w perspektywie FPP - to typowy dungeon crawler, w stylu współczesnej serii Legend of Grimrock.

Plany na grę z czwórką w tytule obejmują powrót do korzeni oryginalnej trylogii. Nie zabraknie mrocznych korytarzy do zwiedzenia, usianych zagadkami logicznymi, wyzwaniami i potworami. Studio ma pełne prawa do licencji i może skorzystać z wszystkich oryginalnych elementów.

InXile na potrzeby The Bard's Tale przesiada się na silnik Unreal Engine 4. Do przygotowania części modeli zastosowano technikę fotogrametrii, bazującą na generowaniu modeli w oparciu o fotografie. Efekt można było zobaczyć między innymi w polskim Zaginięciu Ethana Cartera.

Więcej szczegółów znaleźć można w naszym niedawnym wywiadzie z Brianem Fargo, szefem inXile Entertainment.

Premierę zaplanowano wstępnie na październik 2017 roku, także w polskiej wersji. Jest też tłumaczenie samej kampanii.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze