Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starsze odsłony The Bard's Tale jednak bez remasterów

Miały być bonusem do nowej gry.

Jedną z nagród dla osób wspierających zbiórkę pieniędzy na rzecz The Bard's Tale 4 miały być odświeżone wersje trzech pierwszych, klasycznych odsłon serii. Wygląda jednak na to, że fani obejdą się smakiem.

Oryginalna trylogia, obejmująca Bard's Tale, Destiny Knight oraz Thief of Fate miała zostać zaktualizowana o wsparcie na współczesne komputery przez studio Olde Skuul. Firmę prowadzi Rebecca Heineman, w przeszłości projektantka i programistka Bard's Tale 3.

Tak było

Z ostatniej aktualizacji na oficjalnym forum dyskusyjnym wynika jednak, że prace nad wskrzeszeniem klasycznych odsłon zostały wstrzymane.

Thomas Beekers z odpowiedzialnego za grę studia inXile Entertainment tłumaczy, że według oryginalnych założeń planowano przygotować jedynie emulowane wersje klasycznych gier. Krótko po rozpoczęciu zbiórki pieniędzy Olde Skuul zgłosiło się jednak z pomysłem na szersze remastery.

„Byliśmy dość niechętni, ponieważ mieliśmy zastrzeżenia co do możliwości ukończenia prac przez Olde Skuul. Ostatecznie zgodziliśmy się pod warunkiem, że inXile zapłaci dopiero po zakończeniu projektu” - wyjaśnia deweloper.

Ostatnio Heineman pojawiła się jednak w podcaście Shane Plays, gdzie stwierdziła, że wstrzymała prace nad rozwojem remasterów, ponieważ nie otrzymała zaległych opłat.

„To sugeruje, że nie pracuje ze względu na brak pieniędzy z naszej strony, ale jak wspomniałem wyżej, zgodziliśmy się na zapłatę dopiero po zakończeniu prac” - tłumaczy Beekers.

Deweloper dodaje, że choć wykonano część prac nad odświeżeniem trylogii i powstały nawet wersje beta, to ostatecznie Olde Skuul znacznie zwolniło prace, a inXile musiało czekać tygodniami i miesiącami nawet na odpowiedzi na e-maile.

„Obecnie wydaje nam się mało prawdopodobne, że Olde Skuul dokończy remastery BT” - zauważa.

Wydaje się więc, że w tym przypadku wina nie leży po stronie inXile, ale to kolejne problemy tego typu z grami studia. Niedawno twórcy musieli tłumaczyć się ze zmian wprowadzonych w Torment: Tides of Numenera, zwłaszcza z usunięcia treści odblokowanych podczas zbiórki pieniędzy.

The Bard's Tale 4 ukaże się jesienią tego roku na PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze