Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demo technologiczne prezentuje grafikę The Bard's Tale 4

Kickstarter dociera do miliona.

Studio inXile entertainment opublikowało technologiczną demonstrację silnika The Bard's Tale 4. Twórcy chcą zaprezentować, jak gra może wyglądać w ostatecznej postaci.

Tajemniczy korytarz

Poniższy materiał wideo obejmuje podobno ujęcia wykonane w grze, powstającej na Unreal Engine 4. Pomimo tego, zalecamy ostrożność w traktowaniu tych scen jako ostateczne.

Muzykę do trailera napisała i wykonuje Julie Fowlis. Słowa pochodzą z poematu z pierwszej części gry, przetłumaczonego na język gaelicki szkocki.

Tymczasem rozpoczęty w wtorek Kickstarter na rzecz The Bard's Tale 4 dociera już do poziomu miliona dolarów. Cel ustalono na 1,25 mln. Do końca kampanii zostało jeszcze 36 dni, więc losy produkcji są raczej zabezpieczone.

Tytuł jest następcą trylogii studia Interplay, która rozpoczęła życie w 1985 roku. Wcielamy się w śmiałków eksplorujących tajemnicze podziemia, obserwując akcję w perspektywie FPP - to typowy dungeon crawler, w stylu współczesnej serii Legend of Grimrock.

Plany na grę z czwórką w tytule obejmują powrót do korzeni oryginalnej trylogii. Nie zabraknie mrocznych korytarzy do zwiedzenia, usianych zagadkami logicznymi, wyzwaniami i potworami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze