Wiedźmin 3 - Novigrad: zadania poboczne (cz. 10)

Opisy zadań: Przeklęty magazyn, Miecze i pierogi, Poszukiwacze zaginionej krypty.

Opis dwóch misji pobocznych, których możesz się podjąć w trakcie pobytu w Novigradzie. Pierwsza z nich, to krótkie zadanie polegające na oczyszczeniu magazynu z pewnego potwora. W drugiej pomagamy kowalowi wrócić do interesu, w którym ktoś próbuje zgarnąć monopol. Nagrodą jest miecz Zerwikaptur - oręż używany przez Podbipiętę, jednego z bohaterów sienkiewiczowskiego "Ogniem i Mieczem".

Misja poboczna: Przeklęty magazyn

Zadanie pojawi się, jeśli wtrącisz się w sprzeczkę między człowiekiem i krasnoludem w zachodniej części dzielnicy portowej (Mapa #1). Okaże się, że obydwaj mają wspólny magazyn, w którym pojawił się potwór.

  • Uwaga: Sugerowany poziom doświadczenia - 13
mz086

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Jeśli chcesz pomóc rozwiązać problem, to zgódź się na propozycję strażnika. Wejdź do magazynu i rozpraw się z pojedynczym nekkerem. Po jego zabiciu powróć do zleceniodawców i powiedz, że uporałeś się z problemem. Strażnik wynagrodzi twoją pracę, a misja zakończy się.

Misja poboczna: Miecze i pierogi

Zadanie możesz aktywować u kowala Hattori (Mapa #1) znajdującego się w swoim zakładzie na południe miasta. W trakcie rozmowy z nim dowiesz się, że ma problem z handlowaniem mieczami i zbrojami ze względu na pewnego typa z półświatka, który kontroluje rynek. Jeśli chcesz pomóc kowalowi, to udaj się po zmroku do portu (#2), aby zapewnić mu ochronę podczas rozmów biznesowych.

  • Uwaga: Sugerowany poziom doświadczenia - 24
mz063

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po dotarciu na miejsce Hattori zacznie kierować się z tobą w stronę osób, z którymi ma przeprowadzić transakcję. Podążaj za nim, a kiedy dotrzecie na miejsce włączy się scenka. W jej trakcie przejmiesz kontrolę nad negocjacjami w sprawie umowy. Początkowo rozmówcy zaproponują pobieranie 50 procent od każdej dostawy.

W trakcie rozmowy możesz przyjąć ofertę zbirów lub rozpocząć negocjacje. Jeśli będziesz cały czas naciskał oponentów i nie zareagujesz nawet, gdy będą chcieli odejść, to uda ci się wynegocjować maksymalnie 25 procent. Bez względu na przebieg rozmowy w jej trakcie pojawią się krasnoludy Tasaka.

Rozpocznij z nimi walkę, starając się atakować wrogów pojedynczo. Po walce przejdź z Hattorim i zbirem przez drewniane drzwi. Wejdźcie w głąb miasta, gdzie rozpocznie się kolejna scenka, w której zbir Cyna powie o obecnej sytuacji. Podczas dialogu Hattori ucieknie do swojej pierogarni (#1). Udaj się tam za nim.

Przestraszony kowal poprosi cię o załatwienie ochroniarza. Chodzi o przebywającego w Jesiotrze (#3) Sukrusa. Hattori korzystał już kiedyś z jego usług, ale nie zapłacił mu za nie. Po dotarciu na miejsce zobaczysz, jak Sukrus bije się z kupcem. Włącz się do walki.

z028
W walce na pięści wyprowadzaj mocne ciosy

Po chwili rozpocznie się scenka, a po jej zakończeniu staniesz do walki z Sukrusem. Blokuj jego ciosy, a samemu wyprowadzaj mocne uderzenia, kiedy to tylko możliwe. W ten sposób przełamiesz gardę przeciwnika i będziesz w stanie szybko powalić go na ziemię. Po pojedynku Sukrus zaproponuje ci piwo w karczmie.

W trakcie rozmowy Sukrus zgodzi się zostać ochroniarzem jeśli rozwiążesz sprawę miodu, który okazał się nieudanym interesem ze szwagrem. Udaj się do magazynu (#4) z miodem znajdującego się na statku przy przystani. Sprawę możesz rozwiązać na dwa sposoby. Przekonać kupca, aby oddał Sukrusowi pieniądze (uczynisz to przy pomocy znaku Aksji) lub zniszczyć zapasy miodu (zacznij uderzać mieczem w beczki, a potem broń się chwilę przed załogą).

Po załatwieniu sprawy wróć do Sukrusa, który zgodzi się przyjąć robotę. Udaj się do Hattoriego, który zapłaci ci za pomoc w sprawie. Poprosi cię przy tym o kolejną rzecz. Tym razem masz załatwić składniki niezbędne dla kowala. Wyjdź z pierogarni i powiedz o planie Sukrusowi siedzącemu na ławce.

Ochroniarz powie, aby spotkać we wskazanym miejscu (#5) po zmroku. Po rozmowie wyrusz na północ w stronę pobliskiego magazynu i rozpocznij rozmowę z krasnoludem strażnikiem. Musisz przekonać go, aby wpuścił cię do środka. Możesz to osiągnąć dając mu 200 koron lub używając znaku Aksji.

z030
Skrzynki śmierdzące amoniakiem poznasz po czerwonym kolorze, dzięki wiedźmińskim zmysłom

W magazynie musisz oznaczyć kredą trzy skrzynie z niezbędnymi składnikami. Poznasz je po unoszącym się zapachu amoniaku. Wystarczy skorzystać z wiedźmińskich zmysłów, aby szybko zlokalizować odpowiednie skrzynie (dwie z lewej, jedna z prawej strony patrząc od wejścia).

Opuść magazyn, gdzie rozpocznie się kolejna scenka. Bez względu na wybraną odpowiedź rozpocznie się walka z van Hoornem i jego ludźmi. Po walce wróć do Hattoriego, który powie, że wykuje dla ciebie obiecany miecz. Odwiedź kowala po kilku dniach, kiedy oręż będzie gotowy (możesz też pomedytować kilka godzin, aby przyspieszyć czas oczekiwania).

Zobacz: Wiedźmin 3 - Novigrad: zadania poboczne (cz. 11)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Misja poboczna: Poszukiwacze zaginionej krypty

Zadanie aktywuje się, gdy wejdziesz do krypty (Mapa #1) znajdującej się na zachód od kupca (druga możliwość, to wejście do wnętrza murów na południu #2) i zejście do krypty po drabinach). Aby dostać się do środka (od strony miasta, a nie murów) musisz przejść przez skrzyżowanie z łowcami czarownic i skierować się do tunelu za bramą.

mz096

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

W środku rusz przed siebie i wypatruj obluzowanej ściany z prawej strony (posłuż się zmysłami wiedźmińskimi). Po jej namierzeniu zniszcz ją przy pomocy znaku Aard. Wejdź głębiej do krypty, gdzie spotkasz profesora próbującego otworzyć sarkofag. Pomóż mu, a odkryjecie wampira, który spyta czy mamy już rok 1358. Po rozmowie podnieś płytę po raz drugi, co doprowadzi do walki z wampirem. Po zabiciu go misja zakończy się.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami