Heroes of the Storm - Sterowanie w grze

Poznaj domyślne funkcje myszki i klawiatury.

Zaznajomienie się ze sterowaniem oraz jego opanowanie jest pierwszym krokiem do zwycięstwa w Heroes of the Storm. Przedstawiamy domyślne ustawienia sterowania w grze - warto poświęcić czas, aby nauczyć się dobrze korzystać z odpowiednich klawiszy.

Na polu bitwy liczy się zarówno zręczność, jak i szybkie podejmowanie decyzji taktycznych. Ważne wiec, aby móc swobodnie i szybko poruszać się bohaterem po mapach i korzystać z jego umiejętności.

Zerknijcie na poniższy obrazek z układem klawiatury - na dole wyjaśniamy funkcję poszczególnych klawiszy.

sterowanie
Domyślne ustawienia - klawisze, które posiadają przypisaną funkcję

PPM (prawy przycisk myszy) - odpowiada za poruszanie się bohaterem po mapie oraz użycie ataku podstawowego (po nakierowaniu kursora myszki na cel).

Q W E R - klawisze odpowiadające za aktywację umiejętności.

D - przycisk odpowiadający za aktywację dodatkowej umiejętności (niektórzy bohaterowie, zamiast umiejętności pasywnej, posiadają dodatkową cechę aktywna, np. Malfurion i jego Orzeźwienie, które przywraca 100 pkt many sojuszniczemu bohaterowi).

LPP (lewy przycisk myszy) + Q W E R / D / 1 2 3 4 5 6 - po aktywacji danej umiejętności i wybraniu celu za pomocą LPP powoduje użycie umiejętności na celu.

1 2 3 4 5 6 - klawisze odpowiadające za aktywację dodatkowych umiejętności uzyskanych w drodze wyboru talentów.

G - przycisk służący do wydawania komend, za pomocą których informujemy graczy ze swojej drużyny o np. nadchodzącym niebezpieczeństwie lub potrzebie ochrony konkretnego punktu. Przytrzymujemy ten klawisz, a następnie kursorem myszki wskazujemy interesującą nas komendę.

V - klawisz szybkiego dostępu do komendy „odwrót”.

Z - wezwanie oraz odesłanie wierzchowca.

B - użycie Kamienia Teleportacyjnego (powoduje przeniesienie naszego bohatera do bazy).

Tab - przycisk ten odpowiada za wyświetlanie tabeli wyników. Wyświetla listę graczy, kto gra jakim bohaterem, ilość zabójstw i zgonów, ilość punktów obrażeń zadanych fortyfikacjom i bohaterom, ilość uzdrowionych punktów zdrowia oraz ilość punktów doświadczenia zdobytych dla drużyny.

Spacja - wyśrodkowanie kamery na bohaterze.

Enter - otwarcie okna czatu.

smart_cast
Możesz także uruchomić opcję Szybkiego użycia

Po opanowaniu gry danym bohaterem, dla zwiększenia skuteczności jego zagrań możecie włączyć opcję tzw. Szybkiego użycia, ang. smart cast. Pozwala to na szybsze aktywowanie danej umiejętności w kierunku lub miejscu wskazywanym przez kursor.

Warto wspomnieć, że Heroes of the Storm oferuje jeszcze jedną opcję celowania, tzw. „po upuszczeniu” - przytrzymanie klawisza danej umiejętności uruchamia tryb wyboru celu, a jego puszczenie aktywację umiejętności. By aktywować inny rodzaj celowania, udajcie się do Menu, następnie w Opcjach wybierzcie zakładkę Sterowanie i po prawej stronie znajduje się opcja Celowanie (tuż pod opcją Klawiatura).

Następnie: Hereos of the Storm - Słownik pojęć i skróty

Powrót do spisu treści: Heroes of the Storm - Poradnik, Solucja - przewodnik po grze

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami