Powstanie karcianka i „papierowe” RPG w świecie Pillars of Eternity

Plany na przyszłość.

Studio Obsidian Entertainment ma plany na dalszy rozwój uniwersum Pillars of Eternity poza światem gier wideo, zapowiadając plany na karciankę i „papierowe” RPG.

1

- Nie my, ale inna grupa będzie zbierać pieniądza na Kickstarterze na grę karcianą - ujawnił dyrektor generalny firmy w rozmowie z serwisem PC Gamer. - Nie mówimy o kolekcjonerskiej karciance, ale o czymś stawiającym na dobrą zabawę, dla czterech graczy.

- Powstaną karty z bohaterami, z wioską. Możemy zabrać postacie do podziemi, a z pomocą armii zaatakować innego gracza. Zabawa jest całkiem fajna. Grę zaprojektował Chris Taylor.

Drugi projekt to „papierowe” RPG, na wzór Dungeon & Dragons. Tutaj plany są mniej zaawansowane i twórcy nie wiedzą jeszcze, czy skorzystają z gotowych zasad, czy opracują własne.

- Ale na pewno chcemy wyjść poza produkcję na PC. Nowe książki, gra fabularna, wszystko wchodzi w grę - dodał Feargus Urquhart.

Menedżer ujawnił także nieco więcej szczegółów na temat zapowiedzianego już dodatku do komputerowego Pillars of Eternity. Rozszerzenie ukaże się w dwóch częściach, by gracze kończący główną kampanię wcześniej otrzymali nową zawartość.

- Stawiamy na koncept klasycznych dodatków, które robiliśmy dla Icewind Dale i Baldur's Gate. Nie mówię więc o DLC na trzy, cztery godziny, ale o dużych porcjach fabuły, z nowym miastem czy czymś takim.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami