Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obsidian publikuje kolejne grafiki z nowego projektu. Pillars of Eternity 2?

Trzy ilustracje.

Kilka dni temu Obsidian Entertainment opublikowało tajemniczą grafikę, podgrzewając atmosferę wokół swojego kolejnego projektu. Teraz deweloperzy udostępnili trzy kolejne, sugerując, że sekretną grą może być Pillars of Eternity 2.

Pierwszy obrazek opatrzono krótkim opisem: „Wiesz lepiej niż ktokolwiek inny, że nie ma nic groźniejszego od boskich sekretów. Być może Ołowiany Klucz miał rację, że pozostawił go zagrzebanym.”

W podanym cytacie uwagę zwraca przede wszystkim odniesienie do Ołowianego Klucza - organizacji, która w świecie Pillars of Eternity działa na rzecz bogini Woedica.

Umieszczony na grafice opis wspomina o Ołowianym Kluczu

Kolejna ilustracja przedstawia zielone pióro oraz symbol Bractwa Pięciu Słońc, do którego należy jedna z towarzyszek głównego bohatera wspomnianej gry - Pallegina.

Jest też opis: „Tak jak wcześniej, nie? Bogowie grają w swoje gry, a nam pozwalają rozstrzygnąć zakład. Tym razem jednak odwrócimy role.”

Ilustracja sugeruje, że w grze może powrócić Pallegina, członkini Bractwa Pięciu Słońc

Natomiast na ostatniej grafice znalazły się dwa działa umieszczone nad wizerunkiem ryby. Fani spekulują, że może odnosić się do jakiejś nowej postaci, która pojawi się w potencjalnej kontynuacji Pillars of Eternity.

Zobacz: Pillars of Eternity 2: Deadfire - Poradnik, Solucja

Nie zabrakło cytatu: „Okręty, działa i wola hazanui. Jeśli ktoś może zaprowadzić porządek na tych nieszczęsnych polach morskiej wody i dziczy, to będziemy to my.”

Opis wspomina o działach i okrętach

Warto zaznaczyć, że pierwsza grafika przygotowana przez Obsidian Entertainment przedstawiała fajkę krzyżującą się ze źdźbłem zboża na zielonym tle.

Ze względu na nawiązania do Pillars of Eternity, wielu fanów podejrzewa, że tajemniczym projektem studia może być druga część produkcji.

Problem w tym, że w jednym z wpisów na Twitterze deweloperzy zasugerowali, by gracze „porozmawiali między sobą”, zamieścili link do działu na oficjalnym forum, nazwanym „Project Louisiana”. Nazwa sugerowałaby raczej związek z serią Fallout.

Na razie musimy poczekać na oficjalne informacje na temat tajemniczej produkcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze