Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

AC Valhalla Świt Ragnaroku - Duma Asów

Cela Baldura, walka z Sinmarą.

Duma Asów jest jedną z misji głównych w Assassin's Creed Valhalla: Świt Ragnaroku (Dawn of Ragnarok). Havi zawiera w niej układ z Sinmarą: salakar w zamian za wolność Baldra.


Na tej stronie:


Miejsce wymiany, latarnia, znajdź wejście do więzienia

Zadanie rozpoczniesz w schronisku Hodda. Porozmawiaj z Ivaldim i Brokkrem (1), żeby je rozpocząć.

Po rozmowie udaj się tam, gdzie prowadzi cię znacznik misji, a więc na miejsce wymiany. Zapal latarnię (2), żeby oznajmić swoje przybycie. Wystarczy wyciągnąć pochodnię z menu podręcznego.

Po rozmowie będziesz musiał pokonać muspelskich wojowników na moście. Idź w kierunku znacznika misji. Przed dużymi schodami jest spora kałuża lawy (3). Będziesz potrzebował mocy Muspelheimu, żeby ją przejść.

Na szczycie schodów obejdź budynek, skręcając w lewo, a potem wejdź jeszcze wyżej. Tam znajdziesz wejście do więzienia (4). Kiedy się do niego zbliżysz, zostaniesz zaatakowany przez kilku żołnierzy.

Po wszystkim wejdź przez otwarte drzwi i idź schodami w dół, aż do znacznika misji.


Znajdź miejsce przetrzymywania Baldra

Cela, w której znajduje się Baldr, to ta za plamą krwi (5) na ziemi. Drzwi są jednak zamknięte.

Spójrz w górę i aktywuj Wzrok Odyna, a powinieneś zobaczyć sporo ikon kluczy nad głową, a także jednego przeciwnika (6). Właśnie ten przeciwnik ma klucz do celi Baldra - pozostałe zbierz, jeśli chcesz otworzyć inne opcjonalne cele.

Odblokuj drzwi celi z Baldrem, a rozpocznie się scenka. Po niej, Eivor zacznie biec za Sinmarą. Biegnij za nią w dół schodów. Przeciwników możesz zignorować.

W końcu dotrzesz do areny otoczonej lawą. Po przerywniku filmowym będziesz musiał stoczyć walkę z Sinmarą.


Walka z Sinmarą

Trzymaj bossa na krótki dystans, uważnie obserwując rodzaj ciosów, który wykonuje - kontruj żółtą poświatę, a unikaj czerwonej. W pewnym momencie Sinmara przyzwie grupę Muspelów, co będzie dodatkowym utrudnieniem.

Boss będzie też co pewien czas zamieniał się w niewrażliwą na ataki skorupę lawy (7). Za kilka sekund przeniesie się poza twój zasięg i będzie korzystać z ataków dystansowych. Utrzymuj Eivor w ruchu, zwracając uwagę na wskaźniki trafień (8).

Po wygranej walce rozpocznie się interaktywna scena, w której Eivor jest okrążana przez przeciwników. Nie atakują oni jednak i giną po jednym ciosie. Kontynuuj ich eliminację, aż kamera zacznie się oddalać, przechodząc do końcowej części misji.

Eivor obudzi się w swoim własnym ciele, w chacie Valki. Po rozmowie z wieszczką misja się skończy i będziesz mógł rozpocząć następną.

Następnie: AC Valhalla Świt Ragnaroku - Poza granicą strachu

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla Świt Ragnaroku - poradnik do dodatku

Poprzednio: AC Valhalla Świt Ragnaroku - Wojenna ścieżka

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze