Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Braterska miłość

Misja dodatkowa, w której Geralt ma pomóc kilku braciom w rozwiązaniu konfliktu.

Zadanie możesz rozpocząć po przeczytaniu odpowiedniego ogłoszenia na tablicy informacyjnej (wiadomość o nazwie Eskorta poszukiwana). Po uczyeniniu tego udaj się do zleceniodawców (#1 na mapie).

Po dotarciu na miejsce skieruj się do jaskini. Wybiegnie z niej dwóch mężczyzn, którzy powiedzą, że w środku został trzeci - Hugo, zaatakowany przez potwory. Przed przyjęciem zlecenia możesz podbić stawkę za jego wykonanie.

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk


W środku natkniesz się na grupę kikimor robotnic - staraj się je ściągać w pobliże wejścia i tam eliminować jedną po drugiej. Po wejściu nieco głębiej pojawi się też kikimora wojownik. Rozpraw się z potworami, po czym wejdź głębiej do jaskini i przy pomocy wiedźmińskich zmysłów zacznij rozglądać się za śladami Hugo.

Ślady prowadzące do Hugo

Na ziemi dość szybko powinieneś zlokalizować zakrwawiony miecz oraz ślady krwi (obrazek powyżej). Wskocz na półkę skalną i kontynuuj, aż dotrzesz do Hugo. Ten opowie ci historię o tym, jak bracia chcieli go zabić, żeby zdobyć ostatnią część destylatora. Możesz pomóc mu w jej poszukiwaniach lub powiedzieć, że wracacie od razu.

Jeśli zdecydowałeś się mu pomóc, to udaj się do pobliskiego jeziora, skorzystaj z tarczy Quen chroniącej przed gorącem, po czym zanurkuj i przy pomocy zmysłów odnajdź świecący na czerwono filtr, z którym wróć do Hugo. Za jego odnalezienie otrzymasz 100 koron.

Bez względu na to czy znalazłeś filtr czy też nie, wróć do wejścia do jaskini. Po rozmowie z Hugo zadecyduj czy chcesz zaatakować jego braci czy też nie. W pierwszym przypadku rozpraw się z myśliwymi, a potem ze zleceniodawcami - po zabraniu im całego zdrowia Geralt ich unieszkodliwi, nie otrzymasz wtedy jednak żadnej zapłaty.

Druga możliwość, to załatwienie sprawy pokojowo. Po rozmowie bracia dogadają się, a ty otrzymasz od nich pieniądze. Ponadto tylko wybierając tę opcję zyskasz cnotę mądrości, związaną z zadaniem Ścieżki przeznaczenia.

Następnie: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Rycerz do wynajęcia

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze