Skip to main content

Wiedźmin 1 - kościany poker, zasady

Jak grać w kościanego pokera.

Zadanie kościany poker w grze Wiedźmin 1 to możesz rozpocząć po znalezieniu pudełka z kośćmi do gry (znajdziesz je przy zwłokach jednego ze zbójów z zadania Rasiści - pogadaj wtedy o nich z Zoltanem, którego uratowałeś. Znajdziesz go później nad brzegiem w kolejnych dniach.

W skrócie misja polega na wygrywaniu w kości z kolejnymi, coraz trudniejszymi przeciwnikami podejmując się tym samym kolejnych zadań: Kościany poker: nowicjusz, Kościany poker: zawodowiec i kościany poker: szuler. Trudność polega na odnalezieniu graczy uważanych powszechnie za dobrych graczy - rozgrywka z byle kim nie przyniesie ci sławy. Listę wszystkich przeciwników gry w kościanego pokera prezentujemy na oddzielnej stronie. Próby pokonania rywali możesz ponawiać dowolną ilość razy.

Zasady gry są proste - musisz w dwóch rzutach uzyskać lepszy wynik od swojego rywala. Kto wygra oba rozdania - zwycięża. Po każdym rzucie możesz zadecydować o podbiciu stawki - spróbuj blefować, by zniechęcić przeciwnika do dalszej gry, podnosząc znacznie kwotę zakładu lub zwiększ ją tylko nieznacznie mając dobre kości, aby wyciągnąć od oponenta jak najwięcej pieniędzy. Oto konfiguracje, jakie możesz uzyskać, w kolejności od najsłabszego do najsilniejszego:

  • Para
  • Dwie pary
  • Trójka
  • Mały strit - wartości od 1 do 5
  • Duży strit - wartości na kościach od 2 do 6
  • Full (trójka i para)
  • Kareta (cztery takie same kości)
  • Poker (pięć takich samych kości)

Najlepszym sposobem na wygraną jest dążenie do trójki, fulla lub karety. Jeśli masz więc parę, przerzuć pozostałymi kościami poza ową parą. Jeśli nie masz żadnego układu na początek, ale posiadasz piątkę lub szóstkę, warto tą jedną kość zostawić i przerzucić resztę. Nigdy nie poddawaj partii.

Następnie: Wiedźmin 1 - umiejętności na początek

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 1 - karty romansów: lista wszystkich

Read this next