Skip to main content

Wiedźmin 1 - umiejętności na początek

Które zdolności wybrać jako pierwsze.

By przydzielić nowe umiejętności w grze Wiedźmin 1 i sprawdzić drzewko, kliknij w trzecią ikonę z prawego panelu otwierając dowolne okno lub naciśnij klawisz H. Wydanych punktów nie możesz cofać ani resetować drzewka umiejętności.

Na samym początku gry zainwestuj w Zielarstwo z drzewka Inteligencja - pozyskiwanie składników umożliwi ci tworzenie mikstur i ukończenie niektórych zadań. Następnie rozwiń pierwsze poziomy każdego z podstawowych atrybutów: Siły, Zręczności, Wytrzymałości i Inteligencji, by odblokować dostęp do kolejnych pozycji w drzewku oraz zwiększyć cechy bazowe.

Kolejne umiejętności, które zdecydowanie warto wybrać, to:

  • Siła - Regeneracja (nie wybieraj umiejętności związanej z walką wręcz - przydaje się tylko podczas karczemnych bijatyk)
  • Zręczność - Oprawianie
  • Wytrzymałość - Odporność na zatrucie, Regeneracja energii
  • Inteligencja - Zielarstwo, Warzenie eliksirów, Przyrządzanie olejów (nie wybieraj Znajomości potworów - zamiast tego zakup księgę o ghulach i topielcach); gdy zdobędziesz srebrny talent, zainwestuj w Wytwarzanie petard
  • Znaki - rozwijaj na bieżąco tylko te, które przypadły ci do gustu. Zauważ, że polepszenie ich pierwszego parametru na kolejnych gałęziach pozwoli ci ładować zaklęcie, by zwiększać jego zasięg, moc, a czasem nadawać dodatkowe efekty

Koniecznie rozwijaj też style srebrne. A to dlatego, że to potwory częściej są twoimi przeciwnikami. Ponadto runy służące do wykuwania silniejszych mieczy srebrnych są dużo rzadsze i droższe niż skały meteorytowe do tworzenia mieczy stalowych, który możesz wymienić na lepszy, by zwiększyć zadawane obrażenia.

Następnie: Wiedźmin 1 - brosze salamandry: jak sprzedać

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 1 - szybka podróż, teleportacja

Read this next