Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 1 - Rasiści, Zoltan Chivay

Uratuj Zoltana przed opryszkami.

Zadanie Rasiści w grze Wiedźmin 1 możesz rozpocząć po dotarciu w pobliże wioski rybackiej [1]. Będziesz świadkiem sceny, w której kilku oprychów atakuje krasnoluda Zoltana Chivay'a. Podejdź do nich i zdecyduj, czy chcesz pomóc krasnoludowi czy zignorować całą sytuację. Zadanie aktywuje się, jeśli udzielisz pomocy napadniętemu.

W pierwszym przypadku staniesz do walki z oprychami, w której pomoże ci Zoltan. Rozpraw się z nimi, po czym podejdź do Zoltana i zacznij rozmowę - uratowany będzie nastawiony do ciebie przyjaźnie. Jeżeli mu nie pomogłeś, to krasnolud sam wygra walkę, ale będzie nastawiony negatywnie. Udobruchasz go, kiedy powiesz, że straciłeś pamięć.

W trakcie rozmowy z krasnoludem okaże się, że jest znajomym Geralta, którego ten jednak nie pamięta. Możesz wypytać krasnoluda o parę spraw, po czym ten oddali się. Jeśli będziesz miał do niego sprawę, spotkasz go w tej okolicy za dnia lub w gospodzie.

Warto mieć dobre relacje z Zoltanem: w dalszych etapach gry będziesz mógł medytować przy rozmowie z nim, wypytać o ciekawostki oraz o wskazówki do misji, a także poręczy za ciebie u nieludzkich kowali, jak w Wyzimie Klasztornej, co pozwoli korzystać z ich usług. Jest także jednym z rywali w kościanego pokera i chętnie wprowadzi cię w tą misję, gdy zbierzesz pudełko z kośćmi od jednego z oprychów.

Następnie: Wiedźmin 1 - Gorący towar, zaginiona paczka

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 1 - miecz od krasnoludzkiego kowala

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze