Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vampyr - rozdział 6: Antidotum

Gdzie są składniki.

Po rozmowie z Lady Ashbury pora na chwilę zapomnieć o uczuciach i zająć się ratowaniem miasta. Musisz znaleźć składniki niezbędne do opracowania antidotum, które może być rozwiązaniem problemu wampirzej epidemii w Londynie.

Otwórz mapę, a ujrzysz trzy oznaczone lokacje. Każdą z nich już wcześniej odwiedziłeś, więc droga jest prosta, choć czeka cię trochę biegania. Tutaj odczuwamy już brak opcji szybkiej podróży. Po drodze będziesz też walczył, ale będą to starcia zwyczajne i niczym się nie wyróżniające, więc nie poświęcamy im tutaj zbytniej uwagi.

Jak zdobyć składniki

Po kolejne surowce niezbędne do stworzenia mikstury możesz wybrać się w dowolnej kolejności, nie ma to większego znaczenia. My na początku udaliśmy się jednak na zachód, do dzielnicy West End.

Krew Williama Marshalla

Ten składnik przekaże cię lord Redgrave w budynku klubu Ascalon. Co ciekawe, przekonasz go do tego poprzez rozmowę, nawet jeśli wcześniej go zdradziłeś. Cóż, tym lepiej dla nas.

Do klubu nie wejdziesz jednak głównym wejściem. Wybierz więc uliczkę na lewo od posiadłości, a przejdziesz nią do bramy na tyłach. Przejdź przez nią i idź do drzwi po lewej, a wejdziesz do klubu. W środku włącz wampirze zmysły, by dostrzec Redgrave'a w gabinecie.

Otwórz bramę i idź do drzwi po prawej

Po wizycie w siedzibie klubu radzimy pobiec do kryjówki w domu Reidów, by ostatecznie ulepszyć postać. Dom i tak jest po drodze - wracając przez West End dotrzesz do kolejnego składnika.

Krew Króla Artura

Po ten składnik udasz się na cmentarz w północnej części miasta. Tam byłeś już dwukrotnie w głównym wątku fabularnym, więc trasę powinieneś dobrze znać. Po drodze powalczysz z silnymi łowcami i skalami. Najważniejsze pozostają celne uniki.

Na cmentarzu możesz pobiec do miejsca, gdzie pochowano siostrę bohatera, wymijając wrogów. Tam spotkasz McCulluma, od którego otrzymasz wymagany składnik.

Insulina

Teraz pozostaje wrócić do bazy, a więc do szpitala Pembroke. Udaj się do kostnicy, czyli przyległego budynku, który także już odwiedzałeś. Tym razem jednak w środku czają się na ciebie łowcy, a nie skale. Nie ma tu jednak szczególnie trudnych wrogów.

Insulina jest w pokoju na piętrze. Gdy ją zbierzesz, idź do swojego gabinetu w szpitalu i przy stole do tworzenia przedmiotów sporządź antidotum.Stworzenie antidotum poskutkuje rozpoczęciem drugiego etapu w 6 rozdziale. Znowu czeka cię długa wyprawa, niemal na drugi koniec miasta. Nastaw się też na trudną walkę z bossem, to już prawie koniec przygody.

Komentarze