Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vampyr - rozdział 5: Dobór nienaturalny

Do posiadłości Dawsona.

Po opuszczeniu terenu teatru, musisz udać się z powrotem do klubu Ascalon. Po drodze natkniesz się tylko na jedną grupę łowców z Prywen, ale będzie ich kilku, więc uważaj - szczególnie jeśli straciłeś sporo zdrowia w teatrze. Pamiętaj, że możesz też po prostu pobiec do celu, omijając przeciwników.

W klubie udaj się na piętro i znajdź lorda Redgrave'a. Porozmawiaj z nim. Dowiesz się, że musisz przemienić pewnego mężczyznę w wampira - zgódź się i zejdź na dół. Zaczepi cię lady Ashbury. Możesz jej powiedzieć, jakie są twoje prawdziwe zamiary względem wolontariusza, który chce stać się wampirem. Następnie wyjdź z budynku klubu.

Następnie radzimy przejść do rezydencji Reidów po drugiej stronie ulicy - jest tu kryjówka w pokoju na piętrze, a więc możesz rozwinąć zdolności bohatera i ulepszyć broń. Po odpoczynku wyjdź na główną ulicę i idź w prawo i na północny-zachód, do końca. Po drodze natkniesz się na grupę wrogów, których możesz jednak szybko wyminąć, jeśli chcesz.

Kiedy dotrzesz do końca, zauważysz, że nie możesz przejść w prawo, by dotrzeć do celu. Przejdź więc do bramy po lewej - musisz przejść tędy.

Kanały, zawory

Wejdziesz na cmentarz. Od razu idź w prawo, po schodach. Wyżej musisz pokonać trzy skale na 29 poziomie - to zwyczajna walka, bez żadnych specjalnych wrogów. Idź znowu w prawo, a za altaną spotkasz innego wampira, nastawionego niezbyt przyjaźnie. Podczas starcia będzie używał mocy wybuchowej mgły pojawiającej się pod nogami bohatera, więc szybko jej unikaj.

Unikaj czarnej mgły (tu na prawo od bohatera)

Po walce przejdź schodkami w dół, a trafisz na wejście do podziemi. Skorzystaj z niego. Idź kanałami, aż zejdziesz po schodach do sali położonej niżej. Tutaj musisz pokonać bossa - przypominającego Fergula, którego spotkałeś w innych kanałach. Jego ataki są identyczne, a więc uważaj przede wszystkim na materializujące się cieniste kopie przeciwnika.

Gdy pokonasz wroga, otwórz zakratowane drzwi i idź prosto, a następnie patrz w prawo - wskocz do pierwszego kanału po drodze. Podążaj nic do końca, żeby odblokować skrót, a później wracaj. Idź dalej, a dotrzesz do sali z trzema zaworami. Odkręć dwa pierwsze od lewej, by opuścić kładki. Przejdź w lewo i przejdź po prowizorycznym mostku.

Po przejściu przez most idź w prawo, w stronę zaworów, by odblokować tam drzwi. Zaatakują cię jednak skale - walka z nimi jest trudna, ponieważ nie ma tu zbyt dużo miejsca. Stosuj umiejętności obszarowe i potężny atak, gdy tylko możesz. Po starciu przejdź do zaworów i przekręć dwa, by opuścić poziom wody. Przejdź otwartymi drzwiami po prawej i zejdź na dół, by przejść kanałem prosto.

Po opuszczeniu poziomu wody zejdziesz na dół

Kanały, zawory

Z głównego kanału przejdź w prawo i dalej prosto, a potem po schodach, by wrócić na powierzchnię. Idź po schodach na ulicę i znajdziesz się wewnątrz strefy kwarantanny. Teraz zaczep mężczyznę na ulicy i wypytaj go o Dawsona. Potem wejdź do sklepu i przepytaj dwie kobiety.

Wyjdź ze sklepu i idź ulicą główną w prawo. Później, za schodami prowadzącymi wyżej, możesz ominąć łowców, jeżeli nie chcesz walczyć. Po walce przejdź do bramy po lewej stronie i otwórz ją, by przejść do posiadłości Aloysiusa. Po wejściu przejdź prosto na drugi koniec domu. Wejdź na piętro, otwórz drzwi do drugiej części i tam zejdź ponownie na dół. Włącz zmysł wampirzy, by dostrzec cel.Podejdź do Dawsona i porozmawiaj z nim. Przed tobą wybór - czy przemienisz surowego, chciwego mężczyznę w wampira, czy go zabijesz? Jeżeli zdecydujesz się na tę drugą opcję, lord Redgrave stanie się twoim wrogiem i od tej pory będą atakować cię jego pomocnicy. My wybraliśmy tę właśnie opcję, by mieć czystsze sumienie. Udaj się do wyjścia z posiadłości, by porozmawiać z Redgravem, a zakończy się ten etap rozdziału.

Komentarze