Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vampyr - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, porady ogólne, wskazówki i wybory.

Witamy w poradniku do Vampyr. To nowa produkcja studia Dontnod - twórców Life is Strange. Doświadczenie deweloperów w opowiadaniu historii i pisaniu dialogów przejawia się tutaj na każdym kroku. Nie jest to tylko gra akcji, bo duży nacisk położono na konwersacje i poznawanie postaci pobocznych.

W naszej solucji do Vampyr prezentujemy pełny opis przejścia gry. Zaznaczamy, kiedy należy dokonywać ważnych wyborów, starając się wyjaśnić skutki różnych decyzji. Wymieniamy nie tylko zadania głównego wątku, ale też misje opcjonalne.

Na poszczególnych stronach wyjaśniamy też najważniejsze elementy mechaniki w grze Vampyr - związane z walką, rozwojem postaci oraz umiejętnościami, czy też systemem krwi. Na samym dole w tym artykule przedstawiamy też najbardziej istotne porady na start.

Życzymy miłej zabawy!


Poradnik do Vampyr - mechanika i obsługa gry

Jak radzić sobie w walce i rozwijać bohatera, a także jak działa crafting - między innymi na tego typu pytania odpowiadamy w poniższym dziale. Gra nie będzie miała przed Wami żadnych tajemnic.


Opis przejścia gry Vampyr

Vampyr to całkiem długa przygoda, szczególnie jeżeli mocno skupimy się na rozmawianiu ze wszystkimi postaciami. Opisujemy dokładnie wszystkie misje fabularne, by pomóc Wam w razie problemów.


Porady ogólne do Vampyr

- Unikaj obrażeń. Podczas walki najważniejsze jest unikanie wrogich ciosów. Jeżeli damy się trafić, stwarzamy okazję dla wroga na kolejne uderzenia. Priorytetem nie jest więc jak najszybsze uderzenie oponenta, a stopniowe zbliżanie się do niego z wykorzystaniem uników.

- Wykonuj zadania poboczne. To cenne źródło punktów doświadczenia. To szczególnie ważne, jeżeli zdecydujemy się być „dobrym wampirem”, który oszczędza niewinnych i nie decyduje się na wykorzystywanie ludzi do zdobywania krwi - bo w takim przypadku zdobywamy mniej doświadczenia.

- Rozmawiaj. Naprawdę z każdym. Dzięki dialogom zyskasz informacje na temat innych postaci, a także odblokujesz dodatkowe misje, które w przeciwnym razie można przeoczyć. Poświęć więc czas na poznanie wszystkich ludzi.

- Przeszukuj wszystko. Skrzynie, szafki, beczki. Nie wszystkie można otworzyć, ale zawsze warto się upewnić. W takich miejscach znajdziesz czasem cenne zasoby do wykorzystania w tworzeniu przedmiotów.

- Korzystaj ze światła. Podczas walki z dzikimi wampirami staraj wycofać się do miejsca oświetlonego światłem latarni - nie szkodzi ono bohaterowi, ale spowalnia przeciwników tego typu, co okazuje się bardzo przydatne.

- Gryź. Podczas starć możesz chwycić wrogów po ogłuszeniu pistoletem lub pałką, by wypić ich krew. To istotne, gdyż w ten sposób uzupełniasz zapas krwi, która jest tak naprawdę odpowiednikiem many - energii, którą wykorzystujesz do używania magicznych mocy. Warto też ulepszyć talent Ugryzienie.

- Przerwa od walki. Jeżeli chcesz, w niektórych fragmentach możesz omijać walkę. Rozejrzyj się uważnie, czy nie możesz gdzieś wskoczyć czy przejść obok, by nie wyjść naprzeciwko wrogom. Za starcia nie otrzymujesz zbyt wielu punktów doświadczenia, więc nie jest to ogromna strata.

- Użyj kontrolera. Granie padem jest wygodniejsze, szczególnie w przypadku walki, która jest wzorowana w pewnym stopniu na potyczkach z gier typu Dark Souls. Zaletą grania na klawiaturze jest możliwość dowolnego przypisania funkcji do przycisków.

Komentarze