Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vampyr - rozdział 6: Królik doświadczalny

Ostatni boss.

Teraz pora udać się do kanałów. Otwórz mapę, a zobaczysz, że musisz udać się do doków we wschodniej części miasta - do kryjówki skalów, którą już odwiedzałeś. Kiedy dotrzesz na miejsce, pokonaj wrogów, których zapewne spotkasz (niektórzy patrolują ulice, więc trudno przewidzieć, gdzie konkretnie natkniesz się na którą grupę).

Kiedy dojdziesz wreszcie do doków, zejdź na poziom plaży, by stąd przejść wejściem do kanałów. Na szczęście w kanałach panuje już - na razie - spokój. Po prostu podążaj liniową ścieżką tak, jak ostatnio, przez salę z zaworami, do miejsca, gdzie walczyłeś z umięśnionym wampirem - nie zeskakuj jednak w dół, a teleportuj się na drugą stronę ścieżki.

Dotrzesz w ten sposób do kryjówki skalów. Udaj się do pokoju, w którym rozmawiałeś z Harriet Jones. Nie będzie jej tam, więc aktywuj wampirze zmysły. Teraz podążaj za śladami krwi. Po drodze do celu spotkasz jeszcze raz swojego stwórcę - wypytaj go, o co chcesz.

Ślady trudno przegapić

Walka z bossem: Harriet i Wcielenie Szkarłatnej Królowej

Po śladach dotrzesz do miejsca potyczki z nie jednym, a dwoma bossami. W tym samym obszarze zmierzysz się najpierw z Harriet, a potem ze sprawczynią całego zamieszania.

Walka z Harriet nie jest trudna. Przypomina w dużym stopniu potyczkę ze zmutowaną aktorką z teatru, a konkretnie drugą fazę tamtej walki. Harriet dysponuje takim samym, długim ramieniem. Musisz więc tylko skupić się na unikaniu ciosów, do których widać, jak wróg się przymierza.

Wybiegaj też szybko z chmur trucizny, a w razie zarażenia użyj antidotum. Zadawaj 2-3 ciosy, odskakuj - i tak do skutku. Po walce i scence przyjdzie natomiast czas na większe wyzwanie - Wcielenie Szkarłatnej Królowej.

Boss stosuje kilka serii ataków dwoma ostrzami, na szczęście niezbyt rozbudowanych. Trafienie może się jednak okazać śmiertelnie niebezpieczne, więc unikaj, najlepiej starając się okrążać przeciwnika.

Jeżeli nie pokonasz szybko krwawych zjaw, masz problem

Najbardziej niebezpieczne są fragmenty, gdy królowa przyzywa krwawe zjawy. Mocno potrafią uprzykrzyć życie, choć zadają małe obrażenia, to przeszkodzą ci w unikaniu ciosów głównego bossa. Dlatego musisz je jak najszybciej zlikwidować mocami i bronią zasięgową. Na bossa używaj po prostu broni białej i okazjonalnie najpotężniejszej mocy.Zwracaj też uwagę, gdy boss podnosi do góry jedną dłoń i wywołuje pod tobą wzburzoną krew - po chwili następuje wybuch. Cały czas należy więc w praktyce pozostawać w ruchu i zbliżać się, by zadać dwa szybkie ciosy. Walka może trochę potrwać. Po starciu obejrzyj scenkę i bądź zdumiony, tak jak my. Po kolejnej scenie rozpocznie się ostatni rozdział gry.

Komentarze