Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - trofea: do czego służą, czy można wyrzucić, stojak na przedmiot

Co robić z trofeami z potworów i bossów.

Trofea w Valheim zdobędziesz zabijając kolejne potwory i bestie. Z każdego tego typu wroga masz mniej więcej 20% szansy na zdobycie trofeum - rośnie ona do 100% w przypadku uśmiercania bossów. Z tej strony dowiesz się co robić z tymi przedmiotami, czy można wykorzystać je do rzemiosła i czy nie lepiej je po prostu wyrzucić.

Trofea w grze dzielą się na dwie grupy - pochodzące z bossów i potworów. Tę pierwszą grupę wykorzystasz do aktywacji mocy specjalnych. Uczynić to możesz przy kręgu w miejscu startowym - wystarczy zanieść konkretne trofeum i umieścić je na ołtarzu (1), by zyskać moc pokonanego bossa. Oferują oni następujące efekty:

  • Eikthyr - zmniejsza o 60% zużycie kondycji w trakcie biegania sprintem i skoków.
  • Starzec - postać będzie szybciej ścinać drzewa (zadawać większe obrażenia).
  • Kościomasa - redukcja obrażeń fizycznych (od ataków wręcz i strzał).
  • Moder- w trakcie pływania statkiem, wiatr zawsze będzie wiał w tył okrętu.
  • Yagluth - redukcja obrażeń od ognia, mrozu i trucizny.

W przypadku trofeów pochodzących ze stworów, tylko niewielką ich część wykorzystasz do tworzenia przedmiotów - pozostałe nie mają na ten moment żadnego zastosowania. Możesz jednak wykorzystać je w ramach dekoracji.

W tym celu wyposaż postać w młotek, otwórz prawym przyciskiem myszy ekran budowy i z zakładki Meble (2) wybierz jeden z dwóch stojaków - pionowy (3) bądź poziomy (4). Do ich budowy potrzebujesz drewna szlachetnego.

Wybuduj stojak, zbliż się do niego i wciśnij cyfrę z paska skrótów (5), pod którą masz umieszczone konkretne trofeum (jak w przypadku poświęcania przedmiotów by przywołać bossa). W ten sposób trofeum zostanie zawieszone na stojaku. Co jakiś czas z trofeum może wydobyć się dźwięk pokonanego stwora.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - wyrzucanie przedmiotów, jak przekazywać i się wymieniać

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze

More On Valheim

Najnowsze artykuły