Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - drewno szlachetne: jak zdobyć

Wycinanie dębów, zbieranie drewna szlachetnego.

Drewno jest podstawowym materiałem budowlanym i rzemieślniczym w Valheim. Prócz podstawowej wersji występuje także w innej odmianie - jako drewno szlachetne. Wymagane jest ono do tworzenia bardziej zaawansowanych przedmiotów. Na tej stronie wyjaśniamy skąd je wziąć i jakie wpierw trzeba spełnić warunki.

Z większości drzew w grze pozyskasz zwykłe drewno. By zebrać jego cenniejszą odmianę, drewno szlachetne, musisz ściąć dąb (1) bądź brzozę (2). W obu przypadkach musisz jednak zadbać o odpowiedni topór i zdobyć przynajmniej taki wykonany z brązu - kamienny ani krzemienny nie dadzą rady przy tych drzewach (wyświetlając komunikat „za twarde”).

Gdy zdobędziesz odpowiedni topór, poszukaj tych drzew na terenie oznaczonym jako Łąki (3) - nazwę aktualnej strefy sprawdzisz w prawym górnym rogu ekranu, na mini-mapie. Dąb jest znacznie prostszy do namierzenia, gdyż jest to najgrubsze pod względem średnicy drzewo w grze - wypatrzysz go z daleka.

Teraz musisz postępować tak jak w przypadku regularnego drewna. Zetnij dąb / buk, a potem rozbij kłodę na dwa kawałki i je na pojedyncze deski. Z każdego tego typu drzewa otrzymasz od kilku do kilkunastu sztuk drewna szlachetnego (4) - reszta to będzie drewno regularne.

Pamiętaj, by nie wykorzystywać go do zasilania ogniska czy przerabiania na węgiel w Piecu na węgiel drzewny. Pozbądź się drewna szlachetnego z ekwipunku zanim wejdziesz w interakcję z tymi obiektami.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - pierwszy boss, Eikthyr: jak przywołać, pokonać

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze