Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - jak zwiększyć paski życia i kondycji, staminy

Maksymalne zdrowie i wytrzymałość.

Na tej stronie dowiesz się, jak możesz zwiększyć dostępne życie i kondycję (zwaną też staminą) w Valheim. To kluczowe informacje, które pomogą ci przetrwać w świecie pełnym zagrożeń.

Na początku najważniejsza informacja: w Valheim nie możesz na stałe zwiększyć poziomu zdrowia oraz wytrzymałości. Możliwe jest tylko tymczasowe zwiększenie pasków, które z czasem będą się ponownie zmniejszać do wartości bazowych.

Sposobem na takie tymczasowe zwiększanie życia i kondycji jest jedzenie. Kiedy najedziesz kursorem na pożywienie w ekwipunku, zobaczysz informację o tym, o ile punktów powiększą się paski zdrowia i wytrzymałości (1) po zjedzeniu tego przedmiotu.

Bazowa wartość życia wynosi 25 - takie zdrowie ma twoja postać, kiedy od dawna nic nie jadła. Wartość staminy nie jest zaś określona liczbą.

Im więcej zjesz, tym większe bonusy do pasków - pożywiając się wartościowym jedzeniem można osiągnąć naprawdę zadowalające rezultaty, ale po pewnym czasie, jeśli nie będziesz się już posilał, życie i wytrzymałość znowu zmniejszą się do bazowych wartości.

Ważna uwaga: pierwszym etapem następującym po jedzeniu nie jest zwiększenie życia, a zwiększenie paska życia (2), a więc maksymalnej wartości, jaką możesz teraz osiągnąć. Życie będzie stopniowo odnawiać się do maksimum w określonym czasie, zależnym od rodzaju jedzenia. Więcej szczegółów na naszej stronie o jedzeniu i rodzajach żywności.

Więcej porad:

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze