Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Far Cry 4 przekażą nawet 100 tys. dolarów dla Nepalu

Pomaga Ubisoft Montreal.

Ubisoft Montreal - twórcy Far Cry 4 - obiecali przekazać nawet 100 tysięcy dolarów na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu.

Studio rozpoczęło inicjatywę na stronie Czerwonego Krzyża, gdzie zbierane są datki od wszystkich zainteresowanych. Firma z Kanady następnie podwoi zebraną kwotę - maksymalnie 100 tysięcy.

„Ostatnie kilka lat spędziliśmy pracując nad Far Cry 4, produkcją czerpiącą głębokie inspiracje z Nepalu i jego mieszkańców. Z ciężkim sercem rozpoczynamy zbiórkę na Kanadyjski Czerwony Krzyż, mobilizujący swoich lekarzy w Katmandu, by oferować wsparcie” - napisano na przygotowanej stronie.

„Zespół Far Cry 4 przekaże identyczną sumę dotacji, do 100 tysięcy dolarów. Dziękujemy za hojność i prosimy poinformować znajomych.”

Jak wynika z najnowszych informacji CNN, liczba ofiar śmiertelnych sobotniego trzęsienia ziemi przekroczyła już pięć tysięcy.

W ramach inicjatywy Ubisoftu udało się już zebrać niemal 16 tysięcy dolarów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze