Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dyrektor kreatywny Far Cry 4 odszedł z firmy Ubisoft i założył nowe studio

Po siedmiu latach pracy.

Zaangażowany w prace nad Assassin's Creed 3 oraz Far Cry 4 dyrektor kreatywny w Ubisoft Montreal - Alex Hutchinson - odszedł z firmy.

O decyzji poinformował za pośrednictwem wpisów opublikowanych na swoim koncie w serwisie Twitter.

Hutchinson pracował między innymi nad Far Cry 4

Hutchinson pracował w Ubisofcie od siedmiu lat. Z informacji zamieszczonych na profilu dewelopera w portalu LinkedIn wynika, że szeregi firmy opuścił w lutym bieżącego roku, ale dopiero teraz ujawnił ten fakt publicznie.

Dyrektor kreatywny Far Cry 4 nie rezygnuje jednak z tworzenia gier. Wraz z Reidem Schneiderem - byłym producentem wykonawczym w Warner Bros. i Electronic Arts - założył studio Typhoon.

Szczegóły na temat nowego zespołu z siedzibą w Montrealu nie są jednak znane. Nie wiadomo więc, czym dokładnie ekipa się zajmie. Na stronie internetowej widnieją tylko formularz kontaktowy i ogłoszenia o pracę.

„Najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości nie ogłosimy nic więcej, jako że skupiamy się na zatrudnianiu pracowników i budowaniu naszego studia, kupowaniu automatu do kawy i mebli z Ikei” - napisał Hutchinson.

Alex Hutchinson

„Ciężko jednak pracujemy nad stworzeniem zupełnie nowego świata, który wpłynie na was wszystkich, więc trzymajcie rękę na pulsie” - dodał w kolejnym wpisie.

Hutchinson związany jest z branżą wirtualnej rozrywki od 2002 roku. Przed dołączeniem do Ubisoftu pracował w Electronic Arts, gdzie był głównym projektantem takich tytułów, jak Spore czy The Sims 2.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze